дивись.info

Міністри, чиновники та прокурори складатимуть іспит з української мови

Міністри, чиновники та прокурори складатимуть іспит з української мови
Фото: УП

Відповідно до мовного закону, складати іспит з української мають насамперед державні службовці та особи, які набувають громадянства. Проте є винятки.

Про це повідомляє  Укрінформ з посиланням на уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.

За словами мовного омбудсмена, насамперед іспит на знання державної мови стосуватиметься тих, хто претендує на державну службу. Йдеться про міністрів, керівників обласних державних, районних адміністрацій, очільників держпідприємств тощо.

“Звичайно, будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури”, – зазначив Кремінь.

16 липня 2019 року в Україні набув чинності закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, нагадує УП.

Документ Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року, ще до інавгурації Володимира Зеленського.

Секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови може в разі систематичних порушень мовного законодавства з 16 січня застосовувати штрафи.

16 січня набуде чинності 30 ст. мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг в Україні комунікувати з клієнтами державною мовою.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.