дивись.info

Сьогодні відзначають всесвітній день абетки Брайля

Сьогодні відзначають всесвітній день абетки Брайля

4 січня відзначають день народження відомого на весь світ Луї Брайля та його унікального винаходу — універсального крапкового шрифту Брайля для незрячих.

Багато років поспіль придуманий ним шрифт дає можливість людям з порушеннями зору читати, вчитися та працювати, – повідомляють у Центрі громадського здоров’я України.

Луї Брайль втратив зір у віці трьох років, однак саме він став автором унікальної системи читання для незрячих і слабозорих людей.

Спочатку винахідник використовував техніку нанесення рельєфних написів штрихами. Однак незабаром відмовився від цієї ідеї та запозичив напрацювання Шарля Барб’є, який «писав» за допомогою крапок. Завдяки зміні Брайля шрифт, що складається з шестикрапки, зручний у застосуванні, став найбільш універсальним методом читання для сліпих людей у всьому світі. Пізніше автор винайшов прилад для письма за своєю методикою, який використовують і зараз при виготовленні текстів для ручного читання.

Довідка

Що ж це за абетка?

Це тактильне представлення буквених та цифрових символів за допомогою шести точок, що дозволяють передавати всі букви та цифри та навіть музичні, математичні та наукові символи. Він використовується незрячими для читання книг та періодичних видань, які друкуються візуальними шрифтами, забезпечує передачу важливої ​​інформації та є проявом професіоналізму, незалежності та рівності.

Абетка Брайля має важливе значення у контексті освіти, свободи вираження поглядів і думок, а також соціальної інтеграції, як це відображено у статті 2 Конвенції про права людей з інвалідністю.

Наразі абетка Брайля є корисною для понад 2,2 мільярдам людей. За даними ВООЗ, саме стільки у світі налічується незрячих чи людей з порушенням зору. Близько 1 мільярду випадків сліпоти або порушень зору є наслідком відсутності профілактики та лікування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.