дивись.info

В Україні підвищили пенсійний вік

В Україні підвищили пенсійний вік
Зображення ілюстративне. З відкритих джерел.

З нового, 2021-го, року в Україні на 12 місяців посилили вимоги для виходу на пенсію.

Якщо в торік потрібно було мати 27 років стажу, щоб отримати виплату в 60 років, то зараз знадобиться не менше ніж 28 років, – сказано в законі «Про загальнодержавне пенсійне страхування».

Відтак, аби вийти на пенсію в 63 роки в нинішньому році, необхідно мати від 18 до 28 років стажу, щоб отримати виплату в 65 років – від 15 до 18 років стажу.

Зазначається, що вимоги щодо стажу будуть зростати до 2027 року доти, поки для виходу на пенсію в 60 років знадобиться 35 років стажу. Це призведе до того, що вчасно на заслужений відпочинок зможуть виходити тільки 45% українців.

В Україні неофіційно працює кожен п’ятий. 20,6% працевлаштовані без офіційного оформлення, вони не платять внески до Пенсійного фонду і ризикують залишитися без виплати.

Також збільшать пенсійний вік для жінок. З квітня 2021-го пенсійний вік збільшать до 60 років. Це стане останнім етапом перегляду правил, прийнятих ще в 2011-му.

Таким чином, вже з наступного року і чоловіки, і жінки будуть мати рівні права і повинні будуть працювати як мінімум до досягнення віку в 60 років. При цьому варто відзначити, що ті Українки, які досягнуть віку 59,6 років до квітня наступного року, зможуть отримати виплату на пів року раніше. Це торкнеться тих, хто народився з 1 жовтня 1960-го до 31 березня 1961 року.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.