Суд заборонив поліції виносити штрафи власникам єврономерів

єврономери
Фото ілюстративне

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, поліцейські можуть штрафувати водіїв авто на іноземних номерах за те, що керована ними машина була ввезена на митну територію України іншою особою.

За це передбачено штраф на суму 8,5 тис. грн.

Однак застосовувати його співробітники поліції не мають права. Таке рішення виніс Інгулецький районний суд Кривого рогу 24 грудня, - повідомляє Finance.ua.

До суду з відповідним позовом звернувся водій «єврономеру», якому поліцейський виніс штраф на підставі ч. 8 ст. 121 КУпАП.

Позивач не погодився з рішенням правоохоронця на підставі того, що даний вчинок не є порушенням в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Це визначається і переліком повноважень, визначених Інструкцією з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (наказ МВС України №1395 від 7.11.2015), де компетенція органів Національної поліції виносити постанови за статтею ч. 8 ст. 121 КУпАП не передбачена.

Суд з думкою позивача погодився і визначив, що рішення поліцейського підлягає скасуванню.

Серед іншого, колегія звернула увагу на статтю 19 Конституції України, в якій сказано, що «органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: