Як відновити режим сну після свят, - ЦГЗ

A_child_sleeping
Фото: Alessandro Zangrilli

Новорічна ніч, Різдво і тривалі вихідні — це гарний привід для відпочинку і святкувань, але після них іноді буває важко відновити звичний режим сну .

Аби добре почуватися та швидше увійти у звичний робочий графік, дотримуйтесь рекомендацій для поліпшення якості сну, підготовлені Центром громадського здоров'я.

У відомстві кажуть, що варто спробувати відновити свій звичний графік сну за кілька днів до першого робочого дня.

«Пам’ятайте, що варто щодня лягати спати і прокидатися в один і той самий час (навіть у вихідні!)», - зазначають у ЦГЗ.

Натомість, якщо ви полюбляєте перепочити вдень — варто за кілька днів до першого робочого дня відмовитися від денного сну, або ж дотримуйтесь режиму, за якого тривалість денного сну не перевищуватиме 45 хвилин.

Окрім цього, важливо уникати вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв, а також шоколад).

Не зловживайте алкоголем і відмовтеся від куріння, особливо перед сном.
Не вживайте важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий.

Фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку.
Зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте.

Забезпечте тишу і зменште освітленість спальні під час сну. Приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

«Пам’ятайте, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Ну а декому цього навіть замало: молодь і люди з хронічними недугами потребують дев’яти годин сну. І тільки незначній групі щасливців достатньо спати до шести годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами», - додають у відомстві.

Окрім зовнішніх наслідків (сіре обличчя, синці під очима), недосипання спричиняє загальну млявість, уповільнення реакції, погіршує здатність приймати рішення — а це може призвести до аварії на дорозі, критичних помилок у роботі тощо.

Якщо регулярно недосипати, збільшується ризик появи хронічних захворювань — діабету, серцево-судинних недуг, гіпертонії, а також ожиріння, порушень імунної системи, психічного здоров’я тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: