дивись.info

Степанов пояснив заборону торгівлі непродовольчими товарами на час жорсткого карантину

Степанов пояснив заборону торгівлі непродовольчими товарами на час жорсткого карантину
Фото: УП

В Україні другий день поспіль діють посилені карантинні обмеження, які триватимуть до 24 січня 2021 року. Це вимушений захід, який допоможе запобігти екстреному введенню жорсткого локдауну в країні.

Про це під час брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Якби ми вчора не ввели посилені протиепідемічні заходи, вже орієнтовно за 3 тижні довелося б вводити справжній локдаун — з повною забороною громадянам покидати домівки, окрім тих, хто забезпечує ключові інфраструктури держави. Уряд попередив про посилення карантину за місяць до його введення. 9 грудня була офіційно оприлюднена постанова Кабінету Міністрів. За цей час бізнес міг підготуватися — спланувати графік відпусток чи новий формат роботи, наприклад, доставки. Люди, у свою чергу, мали можливість завчасно придбати товари, які їм будуть необхідні протягом 16 днів”, — наголосив очільник МОЗ.

Також міністр наголосив на дотриманні обмежень, зокрема щодо торгівлі в магазинах деякими категоріями товарів.

“Логіка цих обмежень абсолютно очевидна. Наприклад, є супермаркет, у якому є безліч товарів. І є 100 людей, яким потрібно зробити покупки. 20 людей підуть у супермаркет, аби придбати їжу, ще 20, щоб придбати засоби гігієни, ще 20 — по новий посуд чи побутову техніку. А інші — придбати одяг, батарейки і шкарпетки. Якщо вводяться обмеження на реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди замовляють ці товари через інтернет-магазини, таким чином, зменшуються контакти між людьми. Тобто зі 100 осіб, які могли б перебувати в супермаркеті, там будуть лише 40. Ймовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточення, зменшується в рази”, — пояснив Максим Степанов.

Міністр зазначив, що на відміну від країн Європи, які зараз масово закриваються на повний локдаун, що передбачає майже повну зупинку країни, в Україні встановлено посилений карантин. Його умови розроблено з урахуванням міжнародного досвіду та думки провідних українських лікарів-епідеміологів, інфекціоністів щодо траєкторії розвитку епідемії в країні та протидії розповсюдженню COVID-19.

Також Максим Степанов нагадав, що схожий скепсис викликало у суспільстві у листопаді 2020 року введення карантину “вихідного дня”. Однак, заходи спрацювали. Про це свідчать дані статистики. Спочатку показники захворюваності на СOVID-19 стабілізувались, а через два тижні після введення карантину “вихідного дня” було досягнуто зменшення кількості хворих, тенденція до чого спостерігається і наразі.

Радіо Свобода новодить перелік того, що обмежує Уряд:

  • роботу музеїв, кінотеатрів, театрів, заборонені масові культурні заходи;
  • роботу шкіл та університетів;
  • спортивні заходи (окрім занять професійних команд на вулиці і без глядачів);
  • роботу фітнес-центрів, спортзалів та басейнів;
  • роботу салонів краси та перукарень (тільки за попереднім записом);
  • торгівлю непродовольчими товарами в магазинах і на ринках (тільки доставка);
  • роботу закладів харчування (окрім як навинос);
  • проведення масових заходів з нагоди зимових свят;
  • роботу закладів розміщення (працювати можуть готелі та заклади реабілітації).

При цьому працюватимуть дитячі садки і транспорт.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.