дивись.info

Сєпари думали, що ми всі загинули, – кіборг Олег Височанський

Сєпари думали, що ми всі загинули, – кіборг Олег Височанський

13 січня 2015 року остаточно впала диспетчерська вежа Донецького аеропорту, яку утримували українські бійці. 

Олег Височанський, зараз директор Будинку воїна, а тоді – командир 9-ої роти 3-го батальйону 80-ої окремої аеромобільної бригади був безпосереднім учасником цих подій.

Він каже, що з тих днів найбільше запам’яталися холод, бо стояли сильні морози, а ще бруд, руїна і запах страху.

«Я зайшов у диспетчерську вежу за якусь годину після того як вона впала . Взагалі, коли ми заходили в аеропорт, я мав йти зі своєю ротою, але контузило командира, який керував обороною диспетчерської вежі, і пішла команда зупинити колону. Мене пересадили в МТЛБ – тягач, який був уже повністю  завантажений, і ми там сиділи як оселедці. Я туди ледве втиснувся – мої ноги були в когось на шиї», – згадує Олег Височанський.

Коли ж вежа впала, сепаратисти думали, що там вже нікого не залишилося.

«Нам пощастило, що вежа впала в бік сєпарів, вона нас захищала від обстрілів. З третього поверху проглядалася територія аеропорту, і ми вели звідти координацію артилерії. Коли сєпари зрозуміли, що нашу артилерію хтось направляє, вони почали стріляти по нас практично безперервно», – каже Олег Височанський.

 Втім, до цього, як і до страху швидко звикаєш – втягуєшся.

«У кожного були свої завдання – хтось зброю заряджав, хтось консерви розігрівав. 15 січня в обід мене поранили, приблизно в той самий час поранили ще кількох моїх друзів. Нам пощастило, що швидко прийшов МТЛБ, і потім на гелікоптері ми були доставлені у Дніпро.  Я був одним з тих, хто залишав пост на диспетчерській вежі, який був «очима» нового терміналу», – пригадує Олег Височанський.

Бої за Донецький аеропорт тривали до 22 січня 2015 року. Вцілілі захисники вийшли з терміналу, проте в полон потрапили 11 важко контужених і 5 важкопоранених українських бійців. Загалом оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.

Бої за новий термінал завершилися 21 січня, але навіть після цього в Донецькому аеропорту кілька днів залишалися українські залоги, які спостерігали за позиціями сперератистів і доповідали командуванню.

Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисників терміналів називають кіборгами.

Володимир ГАЛЕЧИК

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.