дивись.info

У МОЗ кажуть, якщо Sinovac не покаже ефективність до 70% – договору не буде

У МОЗ кажуть, якщо Sinovac не покаже ефективність до 70% – договору не буде
Фото (ілюстративне)

Україна заклала вимоги до ефективності вакцини від коронавірусної хвороби, яку планує закуповувати у компанії Sinovac, на рівні 70%. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов, – пише Укрінформ.

«Вчора під час пресконференції в Бразилії було повідомлено, що загальна ефективність вакцини від коронавірусної хвороби виробництва Sinovaс становить трохи більше ніж 50%. …Зазначу, що ефективності вакцини більше ніж 50% достатньо для підтвердження її дієвості та затвердження більшістю медичних регуляторів, які є у світі. Це стосується і ВООЗ, FDA, щодо дозволу використання вакцини, тобто вона повинна мати ефективність понад 50%. Але ми заклали вимоги до ефективності вищі. Тому в договорі з цим виробником вакцин у нас зазначено таке: ефективність продукції на момент поставки має бути підтверджена у плацебо контрольованому клінічному випробуванні, у якому досягнута ефективність на рівні не менше 70%, зниження захворюваності у досліджуваній групі у порівнянні з контрольною групою. Відповідний аналіз, у тому числі на основі проміжних результатів клінічних випробувань, має бути підтверджений публікаціями від компанії-виробника. Тобто ми з самого початку закладали в договорі, це була наша вимога, ми підняли поріг ефективності, що він повинен бути вище, ніж те, що дозволяється в інших країнах», – сказав Степанов.

Стосовно результатів клінічних випробувань вакцини Sinovac Biotech у Бразилії, які були оприлюднені у вівторок, Степанов також наголосив, що спочатку компанія-виробник має оприлюднити остаточні висновки досліджень.

Стосовно коштів, які держава заплатить за вакцину, Степанов пояснив, що у разі, якщо вакцина не відповідатиме вимогам ефективності не нижче 70% і не буде діяти цей договір, то компанія-виробник відшкодовує кошти в повному обсязі.

Міністр додав, що вакцинація від COVID-19 розпочнеться у встановлені терміни — у лютому. МОЗ очікує протягом найближчих днів підписання договорів з іншими виробниками.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.