дивись.info

Мінімальна зарплата українців вища, ніж росіян чи білорусів, – Немчінов

Мінімальна зарплата українців вища, ніж росіян чи білорусів, – Немчінов

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов заявив, що мінімальна заробітна плата в Україні більша, ніж у Росії та Білорусі.

Він опирається на дослідження, як змінився розмір мінімалки у 56-ти країнах світу, написав Немчінов у Tеlеgram.

«Прочитав дослідження команди Picodi.com, де можна прослідкувати як змінилася мінімальна зарплата в 2021 році в кількох десятках країн світу. У дослідженні було проаналізовано 56 країн, в яких існує встановлена урядом мінімальна заробітна плата», – зазначив міністр.

Власне, у дослідженнірозглянули суми нетто, тобто ті гроші, які працівник реально отримує на руки.

Немчінов звернув увагу, що третина досліджуваних країн не зважилися підвищувати мінімальну оплату праці з січня 2021 року. Серед них Вірменія, Азербайджан, Естонія та США. Там федеральна ставка не змінювалася з 2009 року.

«Найбільше зростання «мінімалки» було зафіксовано саме в Україні: з 1 січня 2021 року «чиста» мінімальна заробітна плата зросла на цілих 27% у порівнянні з минулим роком (4 830 гривень проти 3 802 гривень). Це 1 місце серед 56 країн світу», – зазначив міністр.

Для порівняння, у Німеччині мінімальна зарплата зросла на 1,5%, в Польщі – на 9,8%, а в Білорусі – на 6,7%. Другий рік поспіль Казахстан займає останню сходинку.

Нагадуємо, з 1 січня розмір заробітньої плати має збільшитись із 1 січня 2021 року. Наступний крок — 1 грудня до 6 тисяч 500 гривень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.