дивись.info

На Львівщині лише третина ОТГ створили служби у справах дітей

На Львівщині лише третина ОТГ створили служби у справах дітей

ЛОДА закликає новостворені об’єднані територіальні громади створити служби у справах дітей.

Про це під час брифінгу розповів заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.

«Законодавство не пропонує альтернативи. Ми не розглядаємо питання у площині формувати чи ні. Це – обов’язок. Тому я закликаю об’єднані територіальні громади активніше вступати у цей процес», – заявив Тарас Грень.

Наразі такі служби створили лише у третині громад Львівщини.

«У кожній із об’єднаних територіальних громад мають подбати про створення служб у справах дітей. Штатна чисельність працівників таких служб виконавчих органів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку 1 працівник не більше, а ніж на одну тисячу дітей, але не менше одного працівника на об’єднану територіальну громаду», – пояснив керівник Служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

Натомість штатна чисельність працівників міських служб у справах дітей становить один працівник на дві тисячі дітей, які проживають у місті.

«До 1 липня з району мають забезпечити передачу електронного банку даних дітей до об’єднаних територіальних громад, а також забезпечити облік дітей, що опинились у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування. З цією метою у нас мають бути створені відповідні підрозділи, на які ми покладемо таку відповідальність», – додав Володимир Лис.

Об’єднані територіальні громади повинні забезпечення роботу Єдиного електронного банку даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Окрім того, в ОТГ мають забезпечити облік дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які можуть бути усиновлені; дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій; усиновлених дітей, за умовами проживання та виховання яких здійснюється нагляд; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах; потенційних опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів; кандидатів в усиновлювачі; нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.