дивись.info

Тарас Кремінь застеріг не вірити фейкам про «репресії» у сфері обслуговування

Тарас Кремінь застеріг не вірити фейкам про «репресії» у сфері обслуговування

Суспільство не має вірити фейкам про «репресії», що нібито розпочнуться із запровадженням мовного закону у сфері обслуговування.

Про це написав уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь у Фейсбуці.

«Зараз деякі ЗМІ поширюють фейки про те, що після 16 січня заклади сфери обслуговування будуть патрулювати з поліцією, поширюють міфи про величезні штрафи. Мене як тільки не називали – і «шпрехенфюрер», і «наглядач», і «агент мережі стукачів»… Але все це не більше ніж робота «п’ятої колони», те, що називається антиукраїнська підривна діяльність», – заявив Кремінь.

Водночас він наголосив, що мовний закон треба захищати конкретними діями, ефективною державною мовною політикою.

«Треба займатися контрпропагандою, боротьбою з фейками, очищувати інформаційний простір, протистояти інформаційним вірусам, законодавчим ініціативам, які мають на меті звузити мовне законодавство. Пандемія робить з людьми одне, а інформаційні віруси роблять ще гірше – вони ламають свідомість», – застеріг мовний омбусдмен.

16 січня 2021 року набувають чинності норми статті 30 Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які регулюють використання державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Відповідно до неї, державною мовою мають звертатися до споживачів в усіх сферах обслуговування. Зокрема підприємства, установи та організації усіх форм власності; фізичні особи-підприємці; суб’єкти господарювання, які обслуговують споживачів (у тому числі інтернет-магазини).

Ця вимога стосується також освітніх послуг (у тому числі гуртків і секцій), медобслуговування, надання соціальних, юридичних, транспортних та інших послуг.

Українською мовою має подаватися інформація в цінниках, інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.