Для дітей-сиріт Львівщини планують придбати понад 30 житлових об’єктів
Служба у справах дітей Львівської ОДА скерувала на розгляд до Львівської обласної ради проект Регіональної програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2021-2023 роки.
У межах програми на придбання житла вищезазначеним категоріям на цей рік пропонується скерувати 8 мільйонів гривень, повідомляють у ЛОДА.
«Для нас важливо, аби діти були соціально захищеними та мали свою домівку. Ми подали Проект програми на розгляд обласним обранцям. У 2021 році облдержадміністрація пропонує скерувати на придбання житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування фінансовий ресурс, який дозволить нам придбати понад 30 житлових об’єктів», - зазначив заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.
За словами керівника служби у справах дітей Володимира Лиса, наразі в Україні майже 20 тисяч осіб до 23 років взагалі не мають житла. На житловій черзі у Львівській області 399 осіб.
«Для нас дуже важливо не зупинятися та продовжити роботу у частині придбання житла для цих категорій. Згідно з законодавством, власні помешкання можуть отримати особи, віком до 23 років, тому ми звертаємо увагу і на почерговість придбання житла З боку облдержадміністрації контролюватимемо процес закупівлі квартир. Житло має відповідати усім технічним нормам та бути комфортним для їхнього проживання», - наголосив він.
Нагадаємо, що перш ніж придбати житловий об’єкт, Комісія з питань забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Львівській області перевіряє його на дотримання усіх норм.
Як розповів начальник Володимир Лис, у 2020 році у межах обласної програми для 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, загалом придбали 25 житлових об’єктів за майже 13 млн грн.
Житло придбали для дітей з міст: Борислава, Дрогобича, Нового Роздолу, Стрия, Червонограда; Бродівського, Буського, Жовківського, Кам'янка-Бузького, Миколаївського, Мостиського, Пустомитівського, Радехівського, Турківського, Яворівського районів, а також Давидівської та Славської ОТГ.
Співфінансування з місцевих бюджетів склало 5 млн 842 тис. грн.