дивись.info

На Львівщині створять Центр українсько-польської культури

На Львівщині створять Центр українсько-польської культури

У м. Рава-Руська за підтримки Європейського Союзу збудують низку дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) та Центр діалогу українсько-польської культури, – повідомляють у пресслужбі Львівської ОДА.

Роботи виконують в межах проєкту міжнародної технічної допомоги  «Монастирі близнюки: Венгрув та Рава-Руська – використання потенціалу історичної спадщини закону Реформаторів для розвитку туризму та соціально-культурного життя в Польщі та Україні» Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна 2014-2020».

«В межах проєкту заплановано виконання будівельних робіт в Монастирському комплексі отців Реформаторів – Храмі св. Михаїла та монастирі, шляхом їх адаптації для розміщення житлових місць та будівництва Центру діалогу культур, а також дитячих будинків сімейного типу, закупівля необхідного обладнання»,- розповів керівник департаменту МТД Роман Шепеляк.

У Центрі діалогу культур передбачено низку приміщень: історичне, спортивне, тренінгово-освітнє та рекреаційно-інтеграційне.

Роман Шепеляк наголосив, що успішна реалізація проєкту дозволить не тільки зберегти пам’ятку архітектури XVIII століття, але й поглибить добросусідські відносини з Республікою Польща та надасть Монастирському комплексу отців Реформаторів нового соціального значення.

«Проєкт, окрім інфраструктурної має потужну соціальну, історико-культурну та туристичну складову. Зокрема, він передбачає створення туристичного маршруту Постреформацьких монастирів, що дозволить збільшити туристичну привабливість прикордонних територій. Будівництво Центру Діалогу Культур дозволить м. Раві-Руській стати осередком розвитку діалогу польсько-українських культур через обмін молоддю, наукових конференцій, культурних та інші заходів. Впровадження таких багатогранних проєктів дозволяє не тільки забезпечити  історичне взаєморозуміння, поглибити транскордонні зв’язки, але й Львівщині підтвердити свою репутацію надійного партнера», – зазначив він.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.