дивись.info

НБУ погіршив прогноз інфляції на 2021 рік

НБУ погіршив прогноз інфляції на 2021 рік

Національний банк України (НБУ) прогнозує, що зростання споживчих цін до кінця 2021 року складе 7%. У жовтні минулого року НБУ прогнозував інфляцію на рівні 6,5%.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Як наголошується в повідомленні, прискорення інфляції у першому півріччі буде визначатися швидким споживчим попитом, подорожчанням енергоносіїв і гірше торішнім урожаєм сільськогосподарських культур.

«Крім того, зростуть виробничі витрати бізнесу, зокрема на оплату праці. Темпи зростання адміністративно регульованих цін будуть залишатися високими внаслідок підвищення акцизів на тютюнові вироби і подорожчання електроенергії», – додали в НБУ.

Зазначимо, в грудні 2020 року глава НБУ Кирило Шевченко заявляв, що центробанк очікує прискорення темпів зростання споживчих цін в найближчі місяці. В цільовий діапазон інфляція повернеться лише наприкінці 2021 року.

У державному бюджеті на 2021 рік закладено рівень інфляції на рівні 7,3% (грудень до грудня попереднього року). Це офіційний прогноз Мінекономіки, затверджений Кабінетом міністрів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.