дивись.info

Стало відомо, коли штрафуватимуть за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою

Стало відомо, коли штрафуватимуть за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою
Фото: відкриті джерела (ілюстраційне)

Штрафувати за відмову спілкуватися з клієнтами українською мовою будуть з 16 липня 2022 року.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

За порушення мовного законодавства у сфері обслуговування передбачено штраф від 5 100 гривень до 6 800 гривень.

Кремінь зазначив, що штрафи – це для злісних порушників, які принципово порушують права громадян, по відношенню до яких постійно отримуються скарги, і таких скарг достатньо дві для того, щоб розпочали провадження і накладали штраф.

Він зауважив, що штрафи можуть бути оскаржені в судовому порядку, і в будь-якому разі, для подібних претензій мають бути наведені докази.

«Я не думаю, що сьогодні якийсь із супермаркетів хоче «прославитися» на всю країну, що для них закон – не закон і країна – не країна. Таких у нас немає, і навряд чи вони з’являться. Тому жодні з провокацій, що переслідування, мовні інспектори, таємні покупці і так далі – у нас таких в штаті немає», – запевнив мовний омбудсмен.

Як повідомляє УНН, за тиждень до Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня надійшло 195 скарг та звернень громадян, через те, що їх не обслуговували українською мовою.

Більшість звернень стосувалися відсутності української версії сайтів інтернет-видань та сайтів інтернет-магазинів – 117 скарг. Про порушення своїх прав у сфері обслуговування заявили 34 громадянина, щодо розміщення зовнішньої реклами недержавною мовою – 25, порушення мовного законодавства в галузі освіти – 4, використання посадовими особами органів державної влади та органів місцевого самоврядування недержавної мови – 3.

На телефонну лінію Секретаріату за наданням додаткової інформації та консультацій звернулося близько 50 осіб.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.