дивись.info

Мистецтво у digital-форматі: у лютому в Україні буде запущено Cittart – мистецький Instagram

Мистецтво у digital-форматі: у лютому в Україні буде запущено Cittart – мистецький Instagram

В Україні запускається абсолютно новий діджитальний арт-проєкт Cittart для тих, хто цікавиться мистецтвом і створює артоб ’єкти.

Ідеологиня і CEO проєкту Дарина Момот (творчий псевдонім Mo Mot) – молода українська художниця, відома в Україні й за кордоном. Дарину завжди бентежив той факт, що у сусідніх європейських країнах мистецтво легко входить у домівки, картини – звичайна річ у будинку європейця, а культурно-освітня складова займає вагому частину часу у графіку активного відпочинку європейців. Натомість в Україні – відверто інша ситуація.

Сьогодні команда проєкту сповнена енергії підняти рівень затребуваності витворів творів мистецтва в Україні. Вони розуміють, що це довгий і непростий шлях, але рівень культури визначає вектор розвитку нації. Сенси вищі за складнощі.

Як Instagram, тільки для мистецтва

Дарина Момот розповідає, що ідея створити Cittart виникла у серпні 2019 року під час однієї з закордонних мандрівок Польщею. Вона виявилася настільки очевидною, простою і потрібною, що з моменту народження прообразу «мистецького Instagram» до старту його реалізації, пошуку партнерів та інвестицій пройшло не більше місяця. І в той час, як світ переживав перші хвилі карантину, який тільки підтвердив своєю суттю правильність вектору глобалізації та діджиталіації, проєкт вже отримав першу фінансову підтримку.

Пройдені школа стартапів, майстер-класи з діджитал-маркетингу, написання грантових заявок… Cittart витримав десятки пітчів та консультацій: від українського Unit City до міжнародного Web Summit і врешті решт отримав підтримку спочатку від Ukrainian Startup Fund, а згодом і від Українського культурного фонду.

Зараз соціальна мережа для представників та поціновувачів сфери мистецтва мистецький мобільний додаток Cittart практично готовий до офіційної презентації, формує професійне ком’юніті та веде перемовини з художниками і скульпторами про безкоштовне розміщення артоб’єктів на маркетплейсі Cittart.

Команда проєкту завершує перемовини з фінансовими партнерами, націлена на забезпечення максимально зручного сервісу придбання об’єктів мистецтва, готує зрозумілий мануал з користування додатком та з переліком його переваг, й формує ком’юніті навколо стартапу.

А що з цифрами

Так ведеться в Україні, що статистика – річ хоч і вперта, але іноді просто відсутня. Мистецька сфера – не єдина, де відверто бракує досліджень. Та саме запуски нових проєктів оживляють галузь цифрами та аналітикою і дозволяють побачити ситуацію у країні «зверху».

Команда Cittart провела серію онлайн-досліджень з метою побачити ситуацію із затребуваністю творів мистецтва, інтересом до мистецтва в Україні та його сприйняття.

Як виявилося, за внутрішніми дослідженнями Cittart, які проводилося серед покупців мистецтва, респонденти оцінюють у 2.6 бала з 5.

Цікаво, що більшість покупців вважає себе скоріше «новачками», аніж експертами. Високий відсоток таких «новачків» свідчить про появу нових колекціонерів та підвищення зацікавленості в мистецтві.

А головним фактором купівлі мистецтва сьогодні є естетика і лише 9% респондентів в Україні розглядають мистецтво як інвестицію.

Скільки коштує мистецтво в Україні

За даними онлайн-опитування Cittart, більшість українців готова платити за арт-об’єкт в середньому $500. Ще 11% готові купувати мистецтво від $2001 до $5000 і 9% — вище $5000.

Дослідження за статтю і віком розказали про те, що 30-39 років, і у переважній більшості це жінки.

Запрошуємо митців долучитися до Cittart-ком’юніті

Кожного дня – нові артоб’єкти, інтуїтивні механізми з підбору витворів мистецтва у стрічку, формування «історії» кожного артоб’єкту з моменту створення і до купівлі та його мандрівки країнами і власниками згідно з вимогами конфіденційності.

Аби долучитися до Cittart, заходьте у гості на сторінку проєкту (http://cittart.app) та скористайтеся формою зворотного зв’язку.

Більше про філософію проєкту

Дізнайтеся з відео з пітчінгу Cittart для Female leadership program, організації, створеної для підтримки українських стартапів шляхом налагодження співпраці та зв’язків зі світовими лідерами в стартап-екосистемах.

Інформація про проєкт:

СEO проєкту, засновниця Cittart – маркетплейсу сучасного мистецтва – українська художниця Дарина Mo Mot, кураторка українського павільйону на Nord Art, одній з найбільших виставок сучасного мистецтва у світі.

Георгій Варданян. Co-founder і COO проекту Cittart. Георгій також є керуючим партнером компанії Fitelio, яка займається розробкою digital-продуктів і сервісів з автоматизації бізнес-процесів. Це не перший мистецький діджітал-проєкт для Георгія. Він також є розробником веб-майданчика для «Мистецького арсеналу» у 2016-му році.

Cittart створює амбітна та енергійна команда людей зі сфери мистецтва та креативних індустрій, IT, маркетингу та суміжних сфер.

Стартап Cittart – маркетплейс/соціальна мережа для сучасного мистецтва

Проєкт залучив  $ 100 тис. інвестицій сумарно від Українського фонду стартапів і Українського культурного фонду в 2020 і зараз знаходиться на стадії активного розвитку.

Стартап створений як відповідь на актуальну потребу українських художників і покупців мистецтва у професійній платформі, яка змогла б забезпечити безпеку, сервіс і емоційний зв’язок з мистецтвом.

Мета Cittart – зробити мистецтво ближчим та доступнішим, відкриваючи нові відчуття і новий спосіб світосприйняття

З командою Cittart спілкувалася Ірина Почапська

* Партнерська публікація

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.