дивись.info

Українська купюра стала номінантом міжнародного конкурсу «Банкнота року» (фото)

Українська купюра стала номінантом міжнародного конкурсу «Банкнота року» (фото)
Фото: Музей грошей Національного банку України

Банкнота 200 гривень четвертого покоління — серед номінантів щорічного міжнародного конкурсу «Банкнота року», що організовує Міжнародне товариство банкнот (IBNS).

Про це повідомила пресслужба Музею грошей Національного банку України.

На перемогу у конкурсі претендують ще 15 банкнот різних країн світу, що випущені 2020 року. Кількість учасників конкурсу може зрости, адже термін номінування банкнот спливає 31 січня 2021 року.

Серед критеріїв, що мають значення для журі конкурсу «Банкнота року» — художні особливості, дизайн, кольорова гама та захисні елементи.

Нагадаємо, Національний банк 25 лютого 2020 року ввів у обіг оновлені банкноти номіналом 200 гривень, що мають поступово замінити купюри попереднього зразка.

На аверсі банкноти четвертого покоління портрет Лесі Українки переміщений у центр банкноти. Раніше її зображення знаходилося на правому боці.

На реверсі 200 гривень зображена В’їзна вежа Луцького замку — найстаріша споруда міста. Поруч із нею і сьогодні росте ясен, якому понад 200 років. Саме під ним нібито любила відпочивати і писати вірші Леся Українка, яка провела у Луцьку свої дитячі роки.

Банкнота надрукована на тонованому папері із світло-рожевим відтінком. Елементи захисту купюри — багатотонові водяні знаки, захисна стрічка, наскрізний елемент, «віконна» захисна стрічка, елемент SPARK у формі стилізованого зображення водяної лілії, рельєфні елементи, латентне зображення та мікротексти.

Крім елементів захисту для візуального визначення, банкнота має елементи захисту, які визначаються в ультрафіолетових, інфрачервоних променях та мають магнітні властивості.

Дізнатись більше про інших номінантів конкурсу «Банкнота року», а також стежити за його перебігом можна за посиланням.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.