Торік на інфекційні недуги стали хворіти все менше українців, - ЦГЗ
У 2020 році захворюваність на інфекційні недуги помітно знизилася.
Про це свідчить статистика Центру громадського здоров'я України.
Так, порівняно з 2019 зросла захворюваність на:
- Туляремію – зареєстровано три випадки серед дорослих (у Херсонській і Сумській областях).
Туляремія — це гостра інфекційна хвороба, якою можуть заразитися люди і тварини. Особливо сприйнятливими є кролики, зайці, гризуни.
Механізми та шляхи передавання інфекції:
- контактний — унаслідок контакту з хворими гризунами або їхніми виділеннями;
аліментарний — через уживання харчових продуктів і води, інфікованих виділеннями гризунів; - аерогенний (повітряно-пиловий) — під час обробки інфікованих зернових продуктів, фуражу;
- трансмісивний — інокуляція збудника комахами (іксодові та гамазові кліщі, ґедзі, комарі, блохи).
Сибірську виразку – один випадок серед дорослих (Одеська область).
Сибірка (Anthrax) — особливо небезпечна гостра інфекційна хвороба, яка спричиняється спороносною паличкою сибірки Bacillus anthracis, перебігає залежно від місця проникнення збудника, у шкірній або генералізованій (кишковій, легеневій, септичній) формі.
Сибірка присутня в більшості частин світу, але частота спалахів варіюється.
Спори бактерій сибірки можуть залишатися в латентному стані в ґрунті тривалий час і активізуватися, коли поверхня ґрунту порушується, наприклад, у результаті повені, зливи або зсувів. Захворювання, як правило, з’являється знову, коли спори згодом потрапляють у шлунок тварини із травою на пасовищах.
Сьогодні захворюваність має спорадичний характер — проявляється лише інколи та окремими спалахами.
Ця інфекція належить до зоонозів — тобто людина інфікується або від зараженої тварини, або через контакт зі шкурою та шерстю.
Основне джерело інфекції — хворі домашні травоїдні тварини: велика і дрібна рогата худоба. Тварини заражаються, з’ївши траву, інші корми або випивши інфікованої води.
На сибірку найчастіше хворіють люди, які працюють із тваринами і тваринними продуктами — кістками, вовною, шкурою, м’ясом.
У відомстві також додають, що на рівні минулого року залишились захворюваність на: кліщовий вірусний енцефаліт, сказ, черевний тиф і паратифи.
Не виявляли випадків захворювання на холеру, бруцельоз, дифтерію, орнітоз, гострий поліомієліт.
Коментарі