дивись.info

Рада збільшила штрафи за порушення пожежної безпеки

Рада збільшила штрафи за порушення пожежної безпеки

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3755, яким пропонується посилити адмінвідповідальність за порушення правил пожежної безпеки в лісах, сільськогосподарських угіддях та інших природних екосистемах. За відповідне рішення проголосували 315 депутатів, – пише Укрінформ.

У пояснювальній записці уточнюється, що санкції, передбачені за порушення вимог чинного законодавства, не спонукають суб’єктів господарювання, громадян та посадовців дотримуватися його вимог.

Зокрема, як зазначається, більшість статей ККУпАП, які стосуються охорони довкілля, не змінювалися з 1997 року і не відповідають сучасним економічним умовам та засобам ведення господарської діяльності.

Зауважується, що залишається надзвичайно низьким порівняно із завданою шкодою розмір санкцій, який до сьогодні розраховується від офіційно встановленого розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (17 грн).

Тож законопроєктом пропонується встановити, щоб порушення вимог нормативно-правових актів та нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання суб’єктів електроенергетики, суб’єктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів електричної енергії тягнуло за собою попередження або накладення штрафу на громадян – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, попередження або накладення штрафу на працівників – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, накладення штрафу на посадовців – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також планується встановити, щоб порушення встановлених на залізничному, морському і річковому транспорті правил пожежної безпеки тягнуло за собою накладення штрафу на громадян – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадовців – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Серед інших запропонованих змін – встановлення санкції за порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також використання пожежної техніки та засобів пожежогасіння не за призначенням у вигляді попередження або накладення штрафу на громадян – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадовців – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.