Зміна по батькові: чи повинні водії міняти права та техпаспорт

IMG_4547

Віднедавна україні можуть змінювати ім'я по батькові і в разі цього — необхідно й обміняти посвідчення водії та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Віднедавна україні можуть змінювати ім'я по батькові і в такому випадку необхідно й обміняти посвідчення водії та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

Відтак, необхідно зібрати потрібні документи для переоформлення, Зокрема це:

 • паспорт;
 • ідентифікаційний код;
 • документ, що підтверджує зміну особистих даних;
 • свідоцтво про реєстрацію ТЗ/посвідчення водія;
 • медична довідка форми 083/0 (якщо обмін посвідчення водія).

Ще у травні 2019 року в Україні набули чинності нові правила проходження обов’язкового технічного контролю (ВТК). Зараз техогляд обов’язковий для вантажних автомобілів, таксі, автобусів і транспортних засобів, які перевозять небезпечні вантажі.

Однак до 2022 року в Міністерстві інфраструктури України хочуть перейти на європейські норми проходження техогляду автомобілів, а також зробити цю процедуру обов'язковою для всіх видів транспорту.

Тому розповідаємо, як це має відбуватись. Є два типи перевірок — початкова і поглиблена.

Початкова перевірка передбачає візуальну оцінку стану транспорту і перевірку того, чи усунув власник всі зауваження з моменту останнього техогляду.

Поглиблена перевірка, в разі якщо виявлені технічні невідповідності, передбачає анулювання свідоцтва про придатність автомобіля до експлуатації. Водієві доведеться їхати на СТО і повторно складати іспит.

Аби пройти огляд, звертайтесь в одну із сертифікованих лабораторій — «ТРАНС-ВИМІР».

Техогляд авто вже сьогодні потрібний достатньо великій кількості категорій.

Так, мережа акредитованих лабораторій «ТРАНС-ВИМІР» надає змогу пройти техогляд автомобіля для легкових (M1) та вантажних (N1, N2, N3) авто, автобусів (M2), маршрутних таксі (M3), причепів та напівпричепів (O1, O2, O3, O4), а також інших категорій (L1, L2, L3, L4, L5, L6, L7, M1G, M2G, M3G, N1G, N2GN3G).

Окрім цього,  компанія «ТРАНС-ВИМІР» проводить роботи з випробувань та технічної діагностики дорожніх транспортних засобів (автомобілів легкових та вантажних, причепів та напівпричепів) на відповідність усім обов’язковим нормативним документам завдяки сучасному обладнанню.

Тут є спеціальні вимірювальні лабораторії, акредитовані Національним агентством з акредитації України (НААУ) і відповідають усім вимогам національного стандарту ДСТУ ISO/IEC 17025. Всі процедури обов’язкового технічного контролю транспортних засобів, що проводяться фахівцями «ТРАНС-ВИМІР» швидкі та зручні.

Де можна пройти техогляд у Львові та в області

У Львові та на Львівщині загалом діє 4 станції обслуговування компанії «ТРАНС-ВИМІР» (у Львові, Стрию, Кам’янці-Бузькій та Новояворівську).

Для того, аби спитати, чи необхідний вашій автівці технічний огляд або у разі, якщо ви впевнені в цьому, просто зателефонуйте до менеджера «ТРАНС-ВИМІР».

Попередньо записавшись, необхідно заповнити коротку форму (кнопка зв’язку) або просто зателефонувати за номером, який ви бачите у розділі контакти тут.

А техоглядможна пройти за такими адресами:

Львів

Стрий

 • село Миртюки Стрийський р-н. вул. Шевченка;
 • [email protected];
 • +38 (096) 827-30-13.

Кам’янка-Бузька

 • м. Кам’янка-Бузька Львівська обл. вул. Героїв Небесної Сотні, 20;
 • [email protected];
 • +38 (096) 827-30-19

Новояворівськ

 • м. Новояворівськ Львівська обл. вул. Шевченка;
 • 35 [email protected];
 • +38 (098) 371-33-55

Що потрібно знати перед проходженням техогляду

Тут варто пам’ятати, що транспортний засіб повинен бути чистим як ззовні, так і всередині. Лобове скло без тріщин, а елементи кузова без іржі. Транспортний засіб повинен бути заправлений всіма необхідними експлуатаційними рідинами. Також гальмівна система та ручне гальмо повинні працювати без збоїв. Покришки повинні бути одного розміру на одній осі з нормальним протектором. Транспортний засіб повинен відповідати всім нормам для експлуатації.

Які документи необхідно захопити з собою

 • свідоцтво про державну реєстрацію транспортного засобу;
 • документ, що засвідчує особу власника (представника) транспортного засобу, а в разі представника власника – довіреність на право проходження ОТК (для фізичних осіб);
 • копію свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (для юридичних осіб).

Як часто потрібно проходити техогляд

Для легкових автомобілів, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку, вантажних автомобілів (незалежно від форми власності) вантажність до 3,5 тонни, причепів до них зі строком експлуатації понад два роки – щодва роки.

Для вантажних автомобілів, вантажність яких понад 3,5 тонни, причепів до них та таксі незалежно від строку експлуатації – щороку.

Для автобусів та спеціалізованих транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, незалежно від строку експлуатації – двічі на рік.

*Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: