В Україні можуть дозволити готелі й хостели в житлових будинках

В Україні можуть дозволити готелі й хостели в житлових будинках

Міністерство розвитку громад і територій (Мінрегіон) у січні виступило з першою редакцією змін до чинних державних будівельних норм (ДБН) від 2019 року.

Нова версія проєкту пропонує дати можливість розміщуватися в житлових будинках готелям і хостелам, але залишає чинним заборону на роботу в них ветеринарних клінік, лазень, саун та магазинів більш ніж 1 тис. м2.

Мінрегіон на своєму сайті опублікував проєкт першої редакції змін до ДБН 2019 року. У пункті 5.40 пропонується вилучити зі списку заборонених видів діяльності в житловій площі готельний бізнес, - пише OBOZREVATEL.

Віцепрезидент Асоціації професійних керівників нерухомістю Анатолій Топал розповів виданню «UBR.ua» про роботу хостелів у житлових будинках, незважаючи на чинну заборону. «Під час чинної заборони я ледве домігся, щоб закрили хостел у себе в багатоквартирному будинку. Він був неофіційний, там у двокімнатній квартирі поставили 16 ліжок. Домоглися тільки тим, що викликали поліцію щогодини протягом доби», – говорить Топал.

В Україні 2021 року знову запрацює гральний бізнес, але дозволений він буде тільки в готелях. «Через ціни на нерухомість і рівень необхідних інвестицій у будівництво нові готелі відкривати не вигідно. Дуже тривалий термін окупності. Норма закону, що дозволяє казино тільки в готелях, повинна простимулювати будівництво нових об'єктів. Також ця норма відповідає на питання, чому все ж не варто розміщувати готелі в житлових будинках. За ними прийде гральний бізнес», – розповів глава Асоціації індустрії гостинності України (АІГУ) Олександр Лієв.

Яким би не було рішення щодо права створювати хостели в житлових будинках, попередні спроби їх заборони – імовірно наслідок відсутності правил роботи хостелів в Україні. «Для цивілізованого світу ця заборона мені здається дивною – дозвіл на роботу хостелів дає підтримку бізнесу, збільшує податкові відрахування. Звичайно, в наших нинішніх реаліях заборони вводяться, щоб перешкоджати створенню в житлових будинках антисанітарії та іншого», – пояснює експерт із містобудівного і земельного права Юрій Брикайло.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: