дивись.info

На Львівщині знову зростає кількість хворих на коронавірус

На Львівщині знову зростає кількість хворих на коронавірус

У області спостерігається збільшення кількості випадків захворювання на коронавірус та госпіталізованих.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Так, за попередню добу в області ПЛР-тестуванням підтвердили 373 випадків інфікування коронавірусною інфекцією, госпіталізували 94 особи.

«Зараз фіксуємо збільшення кількості підтверджених випадків, також маємо незначне збільшення кількості пацієнтів, які потребують госпіталізації. Заповненість ліжкової мережі на сьогодні – 29,2%», – розповів Орест Чемерис.

За його словами, причиною зростання захворюваності є збільшення кількості контактів після завершення локдауну.

«Розпочали навчання діти у школах, а вони часто бувають безсимптомними переносниками інфекції, відновилася робота торгових центрів, тому можливість для контактів стала більшою. У перший тиждень після локдауну у торгових центрах були великі скупчення людей , при цьому були люди, які ігнорували носіння масок — це також відіграло свою роль. Тобто це було закономірно і прогнозовано», – додав у коментарі Дивись.info Орест Чемерис.

При цьому, кількість летальних випадків останнім часом хоча й незначно, але зменшилася.

«Менше пацієнтів надходило і їм відразу надавалася допомога. Зараз в нас вже є розвинена киснева інфраструктура і кожен пацієнт мав можливість отримати адекватну оксигенну терапію, в кожному із 22 ковідних закладів понад 70% ліжок забезпечені киснем. Також у медиків вже є певний досвід у лікуванні. Дещо вищою зберігається летальність у віковій групі пацієнтів від 50 років. Водночас, із збільшенням загальної кількості хворих, зростає і кількість летальних випадків», – розповів Орест Чемерис.

Він додав, що зростає кількість пацієнтів молодого віку — від 35 років без супутніх захворювань і в запущеному стані.

«Це можна пояснити двома причинами: молоді люди буди впевнені, що легко  перенесуть хворобу і не консультувалися з лікарями , застосовували неадекватне лікування і тому поступали вже у важкому стані. Інша причина — це мутація самого вірусу», – пояснив він.

Чемерис додав, що хворих на коронавірус готові приймати ще два заклади — Старосамбірська ЦРЛ та залізнична лікарня у Львові, але наразі задіювати додаткові медзаклади немає потреби.

«Найбільше пацієнтів зараз перебуває у Львівській обласній інфекційній лікарні – 133,
у Центрі легеневого здоров’я – 109, у Львівському обласному госпіталі ветеранів воєн та репресованих – 75, у ЛШМД – 133. У районах області найбільше завантажені Стебницька міська лікарня – 99 хворих, ще 83 пацієнти з ковідом – у Стрийській міській лікарні», – зазначив очільник департаменту охорони здоров’я.

Загалом, сьогодні у стаціонарах області лікують 1153 пацієнтів. У реанімації перебувають 103 людей, з них на апаратах ШВЛ – 20.

За увесь час COVID-19 підтверджено у 73855 осіб. Померли 2174 людини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.