дивись.info

Зеленський анонсує скорочення повноважень ОАСК

Зеленський анонсує скорочення повноважень ОАСК
Фото: відкриті джерела

Президент Володимир Зеленський запропонує Верховній Раді підтримати законопроєкти щодо функціонування судової системи, зокрема щодо зменшення повноважень Окружного адміністративного суду Києва.

Про це повідомляє пресслужба ОП.

Уже наступного тижня народні депутати України зможуть розпочати опрацювання важливих законопроектів щодо функціонування судової системи, ініційованих Президентом Володимиром Зеленським.

У разі ухвалення законопроекту всі судові спори, у яких оскаржуються акти центральних органів виконавчої влади, державних регуляторів та будь-якого іншого суб’єкта владних повноважень, які поширюються на всю територію України, забираються з виключної підсудності Окружного адміністративного суду міста Києва і будуть передані Верховному Суду як суду першої інстанції. Судом апеляційної інстанції у таких спорах буде Велика Палата Верховного Суду.

Таке врегулювання підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції унеможливить будь-які маніпуляції з рішеннями суб’єктів владних повноважень, які раніше могли провокуватися через оскарження в ОАСК.

Як повідомляє ВВС Україна, повідомлення з офісу президента щодо ОАСК збіглося у часі з рішенням місії МВФ не видавати нового кредиту Україні.

Зранку 13 лютого стало відомо, що МВФ поки не виділятиме Україні новий транш.

Серед умов МВФ до української влади, за яких мали виділити гроші, були боротьба з корупцією, а також судова реформа.

Зокрема, МВФ вимагав від України зробити Верховний суд першою інстанцією і забрати у ОАСК повноваження на розгляд знакових справ про оскарження дій центральної влади. І зробити це Україна мала до серпня 2020 року. Але не зробила. Другий кредит теж мали видати ще у минулому році. І не видали.

Експерт з питань реформи судів Фундація DEJURE Михайло Жернаков у коментарі ВВС News Україна назвав ініціативу президента скоротити повноваження ОАСК виконанням умов МВФ. Однак, зазначає експерт, треба подивитися на зміст цих законопроєктів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.