Актуальні теми:

Підтримати

На Львівщині відзначать 130-річчя капели «Трембіта»

На Львівщині відзначать 130-річчя капели «Трембіта»

На Львівщині урочисто відзначать 130-річчя від дня заснування одного з найстаріших колективів України – товариства «Львівський Боян» (капела «Трембіта»).

Таке рішення ухвалила Львівська обласна рада.

У області розроблять та проведуть заходи до 130-річного ювілею товариства «Львівський Боян», який впродовж своєї діяльності став феноменальним явищем в історії національної культури та зумів об’єднати фольклорну традицію, церковно-літургійну практику, колективну ментальність українців.

Крім того, депутати звернулися до Міністерства культури та інформаційної політики України щодо надання комунальному закладові Львівської обласної ради «Заслужена академічна капела України «Трембіта» статусу національного колективу.

Нагадаємо, рішенням Львівської обласної ради від 13.09.2016 року № 237 Заслужену академічну капелу України «Трембіта» визнано правонаступницею хору Товариства «Львівський Боян». Це було вирішальним кроком до офіційного відновлення справжньої історичної біографії капели «Трембіта», спотвореної радянською владою з політичних мотивів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама

Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: