дивись.info

Облрада виділила 3 мільйони гривень на розвиток туризму та курортів

Облрада виділила 3 мільйони гривень на розвиток туризму та курортів

Депутати Львівської обласної ради затвердили «Програму розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2021-2025 роки».

На перший рік вона передбачає фінансування з обласного бюджету в розмірі 3 мільйонів гривень, окрім цього очікується залучення додаткового фінансового ресурсу на суму до 48,7 млн грн.

Як пояснила начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталія Табака, реалізація програми активізує розвиток туризму в громадах, забезпечить промоційну кампанію Львівщини як туристичного напрямку, створить сприятливі умови для залучення грантових коштів та інвестицій у розбудову туристичної та курортної інфраструктури.

Програма передбачає розробку дорожніх карт та реалізацію проектів з розвитку туризму в громадах, створення нових туристичних пропозицій, розвиток туристичних магнітів, налагодження партнерства суб’єктів туристичного ринку області із покупцями туристичних послуг, впровадження промоційних заходів за допомогою цифрових інструментів, а також на професійних ділових майданчиках у форматі «наживо».

«Є конкретні проблеми, які потребують вирішення. Це надмірна концентрація туристичних потоків у межах відомих туристичних центрів області, неефективне використання культурних і туристично-рекреаційних можливостей у сільській місцевості та містечках, недостатній рівень професійних здібностей персоналу в індустрії гостинності в ОТГ. Програма зорієнтована на вирішення зокрема і цих проблем», – пояснила Наталія Табака.

Серед заходів програми – формування комплексного портрету туриста Львівської області, створення статистики мандрівників на предмет їхніх інтересів та вподобань.

«Потрібно чітко розуміти, хто наш турист, які його потреби та які наші перспективні ринки. За результатами проведеного аналізу адаптувати наші пропозиції до потреб ринку, збалансовувати навантаження на туристичні об’єкти шляхом маркетингових заходів. Тут же і впровадження комплексних інформаційних та промоційних кампаній» – розповіла начальниця управління.

У межах розвитку і модернізації туристичних магнітів та інфраструктури уже 2021 року буде впроваджено проєкт  «ВелоБескиди», який переміг у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку. Він передбачає створення на території Бориславської, Трускавецької і Східницької громад цілої мережі велосипедних і шляхів активного туризму, будівництво оглядової вежі на горі Цюхів Верх біля села Орів, що своєю чергою дозволить збільшити туристичні потоки та розширити вікову категорію відпочивальників на курортах.

За кошти програми секторальної підтримки й місцевих громад буде реалізовано одразу три проєкти – реставрація в Трускавці вілли «Гопляна», де розміщений художній музей М. Біласа, проєкт «TourTurka 2.0», що охопить дві ОТГ Самбірського району, а також встановлення комплексу «глемпів» поруч з містом Сколе на території НПП Сколівські Бескиди. Також, продовжиться реалізація проекту «Велокарпатія: розвиток інфраструктури для велотуризму на території Львівщини».

Очікувані результати реалізації програми – туристичні потоки, туристичний збір і кількість зайнятого населення в галузі туризму зростуть на 40%, а надходження до бюджетів від туристичного ринку – на 30%.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.