дивись.info

150-річчя Лесі Українки 25 лютого стартує «Радіо Леся»

150-річчя Лесі Українки 25 лютого стартує «Радіо Леся»

У межах масштабного Мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» Міністерство культури та інформаційної політики розгорне медійну платформу «Радіо Леся», ініційовану UA: Радіо Культура, а також інтелектуально-дискусійну платформу «Косач Talks», – повідомляють у міністерстві.

З 25 по 27 лютого команда UA: Радіо Культура працюватиме в Українському домі на майданчику «Радіо Леся». Запуск першого ефіру відбудеться о 18 годині — одночасно з відкриттям локації в Українському домі. 26 та 27 лютого ефіри зі сцени «Радіо Леся» звучатимуть наживо з 11 до 17 години.

«Для UA: Радіо Культура весь 2021 рік — рік Лесі Українки. Тому уявне «Радіо Леся» у нас звучить щодня. Тож не дивно, що команда UA: Радіо Культура долучиться до роботи майданчика «Радіо Леся». Звичайно, плануємо наживо розмови тільки з найбільш компетентними спікерами. Несподіванки теж будуть. Наприклад, ви почуєте голоси кількох наших Лесь, тобто голоси акторок, які долучилися до створення радіосеріалу про Лесю Українку на UA: Радіо Культура — та стали голосами Лесі Українки. А ще, припускаю, багатьом цікаво буде почути аналіз текстів Лесі Українки на релігійну тематику… але не від літературознавців, а від лідерів Українських Церков. Звичайно, про Лесю Українку як феміністку ми теж поговоримо. Стежте за анонсами», – розповіла продюсерка UA: Радіо Культура Ірина Славінська.

Косач Talks — дискусійно-інтелектуальна програма, що має засвідчити багатогранність постаті, а також по-новому відкрити життя і творчість Лариси Косач-Квітки. Адже Леся Українка, авторка «Камінного господаря», «Кассандри» та «Лісової пісні», донині має безпрецедентну вагу для українського та світового літературно-культурного процесу.

Загалом у програмі Косач Talks передбачено 10 обговорень, кожне з яких триватиме орієнтовно до двох годин. Організатори підготували для відвідувачів різні формати обговорень: широка дискусія, інтерв’ю з експертом/-кою, поетичні читання тощо.

Серед запрошених гостей — письменниця Оксана Забужко, канадський історик із України Сергій Єкельчик, літературознавець, професор Гарвардського університету Григорій Грабович, перекладач та дослідник Максим Стріха, літературознавиця і критикиня Віра Агеєва та інші. Список учасників може коригуватися.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.