дивись.info

Медикам, які працюють у школах, хочуть підвищити оклади

Медикам, які працюють у школах, хочуть підвищити оклади
фото з відкритих джерел

Міністерство освіти і науки України пропонує підвищити посадові оклади медичних працівників закладів освіти на 50%.

З місцевих бюджетів у 2021 році на це потрібно 650 млн гривень, йдеться у проєкті постанови Кабінету міністрів, який оприлюднено для обговорення на сайті Федерації профспілок України.

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що  з 1 січня нинішнього року медична сестра (6−9 тарифний розряд) має посадовий оклад від 3872 гривень до 4619 гривень на місяць. Водночас лікар у закладі освіти, залежно від тарифного розряду, має посадовий оклад від 4859 гривень до 6061 гривні.

«Такий низький рівень оплати праці медпрацівників у закладах освіти призводить до їх масового звільнення і, як наслідок, заклади освіти втрачають можливість забезпечувати дотримання державних гарантій здобувачам освіти щодо медичного обслуговування учнів, студентів, слухачів особливо у такий складний період, як розповсюдження коронавірусної інфекції», — йдеться в документі.

Згідно з обґрунтуванням, зміни в оплаті праці медичних працівників у закладах освіти потребуватимуть у 2021 році з бюджетів всіх рівнів додаткові кошти у розмірі 654,6 млн грн (у тому числі з державного бюджету 5,7 млн грн, з місцевих бюджетів — 648,9 млн гривень). Розмір коштів на 1 місяць за розрахунками МОН складає в середньому 54,6 млн грн (у тому числі з державного бюджету 0,5 млн грн, з місцевих бюджетів — 54,1 млн гривень).

Нагадаємо, медичним працівникам, котрі працюють у закладах освіти, збільшать заробітну плату на 20%. Відповідне рішення нардепи ухвалили на засіданні 3 лютого. За словами прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, вже з 1 січня нинішнього року такі працівники отримають в середньому майже на тисячу більше. Зазначається, що ця надбавка буде тимчасовою та діятиме до скасування карантинних обмежень.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.