дивись.info

У мерії відмовилися виділяти гроші на зарплату муніципалів

У мерії відмовилися виділяти гроші на зарплату муніципалів

Виконавчий комітет Львівської міської ради не погодив перелік комунальних об’єктів Львівської міської ради, охорону громадського порядку та безпеки яких буде здійснювати ЛКП «Муніципальна варта» у березні–квітні 2021 року.

Згідно з проєктом рішення, пропонувалося виділити на охорону впродовж двох місяців 14 комунальних об’єктів ЛМР понад 5 млн.грн.

Втім у членів виконкому виникли питання щодо розрахунків, які провели в ЛКП, зокрема щодо суттєвої різниці в оплаті праці різних працівників.

Так, на оплату шістьох працівників у Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького (Шевченнківськеий гай) передбачили трохи більше мільйона гривень. Водночас, для 12 охоронців КНП «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги»  – 1 млн 300 тис.грн.

«Як так? На шість людей – 1 мільйон 40 тисяч гривень, а на 12 – 1 мільйон 390 тисяч. На ЛМР передбачили чотирьох працівників а грошей потрібно 463 тисячі гривень. Це по різному оплачується робота працівників? Одні отримують у 2,5 рази більше ніж інші?», – заявив секретар ради Маркіян Лопачак.

Як пояснив начальник управління безпеки міста Юрій Діль, до кожного працівника застосовують різні коефецієнти, які впливають на оплату праці.

«Всі розрахунки проводили згідно з тарифами ЛКП «Муніципальна варта». Щодо працівників діє тарифна сітка. Можливо, це були різні коефецієнти тарифікації. Охорона різних розрядів передбачає різні вимоги до працівника», – пояснив Юрій Діль.

Втім, таке пояснення не вдовольнило міського голову Андрія Садового.

«Якщо ж логічні питання, а на них немає відповіді, значить тут щось не так. На це питання у мене самого відповіді немає», – заявив міський голова.

«Ми неодноразово дискутували про те, чи не краще нам залучити Державну службу охорони. Постійно наводилися аргументи, що вона є набагато дорожчі, ніж «Муніципальна варта». Але з такими розрахунками я вже не до кінця в цьому впевнений. Якщо говорити про десятьох муніципалів і 10 працівників поліції, тоді останній варіант буде дорожчим. Але наскільки я знаю, перевага державної охорони в тому, що вона може не залучати відразу всіх працівників, а використовує «тривожні кнопки». Тому, якщо на об’єкті буде наприклад двоє працівників поліції і «тривожна кнопка», то це буде значно дешевше», – заявив Маркіян Лопачак.

Як зауважив Андрій Садовий така ідея «має право на життя».

Відтак, вирішено «Муніципальна варта» перевірить свої розрахунки, а паралельно буде створено робочу групу, яка має з’ясувати доцільність переходу на послуги ДСО.

Нагадаємо, у червні торік прокуратура заявила про викриття незаконної діяльності ЛКП «Муніципальна варта». Йшлося про охорону впродовж трьох місяців майданчика з продажу автівок без жодних договорів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.