дивись.info

Податкова допомагатиме громадам Львівщини наповнювати місцеві бюджети

Податкова допомагатиме громадам Львівщини наповнювати місцеві бюджети

Меморандум про співпрацю підписали сьогодні Львівська обласна  державна адміністрація, Львівська обласна рада та Головне управління ДПС у Львівській області.

Йдеться про співпрацю у сфері податкового законодавства, вирішення питань оподаткування та пошуку додаткових резервів надходжень до місцевих бюджетів.

Як запевнив голова ЛОДА Максим Козицький, метою Меморандуму не є посилення фіскального тиску на громади, а формування узгоджених дій, спрямованих на збільшення дохідної частини місцевих бюджетів.

«Я вважаю неприпустимим те, що окремі населені пункти мінімізують надходження до місцевих бюджетів з акцизного податку на тютюнові вироби та алкогольні напої. Тому одним із завдань Меморандуму є вирішення цієї проблеми. Цей документ має посилити співпрацю з ДПС і наслідком такої співпраці має стати якісний розвиток громад», – заявив голова ЛОДА.

Сторони, які підписали меморандум, будуть допомагати у пошуку додаткових резервів надходжень до місцевих бюджетів, надавати необхідну інформацію, створювати спільні робочі групи для проведення консультацій, готувати пропозиції розв’язання питань, які виникають у сфері адміністрування податків та зборів, зокрема її оптимізації.

«На Львівщині маємо 73 об’єднані територіальні громади, проте ще не всі вони є достатньо фінансово спроможними. Керівників громад треба навчити приймати вірні управлінські рішення, налагодити комунікацію з бізнесом, який працює на їхніх територіях, щоб структури ОТГ правильно здійснювали адміністрування податків і зборів до місцевих бюджетів. Фінансовий ресурс є найважливішим для громад, які тепер мають будувати власну стратегію розвитку», – пояснила голова облради Ірина Гримак.

Начальник Головного управління ДПС у Львівській області Ігор Комендат розповів, що у межах меморандуму планують напрацювати «паспорт громади». Цей документ міститиме інформацію про ресурси й можливості кожної ОТГ.

«Це буде «паспорт громади» з великою кількістю інформації, яка не завжди є у відкритому доступі. У процесі спільних консультацій і навчань маємо дати громадам знання про те, як їм планувати доходи в бюджет. Вперше за роки незалежності, ніхто, крім громад, у їхніх податках не зацікавлений. Ці гроші мають бути витрачені на інфраструктуру, школи, дитсадки, благоустрій на місцях, для людей, які мешкають на території громади», – зазначив  Ігор Комендат.

Реалізовувати меморандум розпочнуть у кількох пілотних об’єднаних територіальних громадах. На основі зібраних даних буде напрацьовано уніфікований документ для всіх громад Львівщини.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.