У Львові презентували онлайн-проєкт «Археологічні знахідки Львова»

бюро спадщини

У Львові презентували онлайн-проєкт «Археологічні знахідки Львова» про таємниці, які приховує львівське середмістя. 

У Львові презентували онлайн-проєкт «Археологічні знахідки Львова» про таємниці, які приховує львівське середмістя.

«Інтерактивна 3D-мапа складається з чотирьох розділів, які на основі знахідок розповідають, як виглядало житло львів'ян у різні епохи, якою була інфраструктура міста, зокрема, водогін чи каналізація, а також історію оборонних та сакральних споруд», — розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Про це повідомляють у пресслужбі ЛМР.

На спеціальній платформі можна дізнатися, де і що цікаве виявили археологи у нашому місті за останні роки, і який вклад у розуміння його історії дають ці знахідки — саме про це новий онлайн-проєкт «Археологічні знахідки Львова»

«Археологічні дослідження, які проводили у Львові за останні 20 років, дали непересічні відомості щодо історії заснування та розвитку міста. Це інформація, яку не можливо знайти в архівах чи бібліотеках. Ми розкрили середньовічні оборонні мури та точно тепер знаємо, як вони виглядали. Ми дізнались багато нового про сакральні споруди міста — втрачені та існуючі. Виявлені речі повсякденного побуту розкривають для нас щоденне життя львів'ян від часів середньовіччя і до ХІХ ст. А завдяки антропологічним дослідженням виявлених поховань ми маємо чимало інформації про мешканців міста, стиль їхнього життя, хвороби тощо. Проте розкопки поставили і чимало нових запитань. Зокрема, досі залишається інтрига щодо точної локалізації осередку, на основі якого постав княжий град, тобто поселення, яке передувало Львову», — додає науковий співробітник Рятівної археологічної служби Остап Лазурко.

Так, з допомогою створеної інтерактивної 3D-мапи, можна мандрувати історичним центром Львова.

«Панорами ми створили в листопаді-грудні минулого року. З допомогою 360 градусних панорам ми маємо змогу чітко в просторі побачити локацію з висоти пташиного польоту, і додаткову текстову інформацію. З цією мапою можна відвідувати місця, де відбувалися археологічні розкопки, і побачити, які саме знахідки там виявили науковці», — зазначив Андрій Гривняк, співзасновник компанії Skeiron, яка допомогла технічно втілити проєкт.

Переглянути інтерактивну 3D-мапу можна за цим посиланням на сайті «Бюро спадщини»: spadshchyna.lviv.ua/arkheolohiya/

А також на сайті Рятівної археологічної служби — ras.gov.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: