дивись.info

Як Львівщина долучилася до міжнародного проєкту «Озеленення планети» (фото)

Як Львівщина долучилася до міжнародного проєкту «Озеленення планети» (фото)

Цьогоріч, 20 березня, в межах глобального екологічного проєкту «Озеленення планети» планується висадка 1 млн дерев за 24 години у всіх куточках світу.

Місією ініціативи на наступні 3 роки є висадка 100 млн дерев по всій планеті і поширення цієї теми серед усіх верств населення, аби змінити екосвідомість людей для шанобливого ставлення до природи.

«Це наш внесок не лише в озеленення нашого міста та області а й в боротьбу з глобальним потеплінням. Закликаю всіх 20 березня долучитися до висадження дерев. У нас в області є хороший селекційний центр, де ми можемо вирощувати до 3,5 мільйонів саджанців із закритою кореневою системою. Сподіваюся, що цьогоріч ми, спільно з містом, зможемо цей центр добудувати, там потрібно не так багато коштів, і довести його до 15 мільйонів саджанців на рік. Так ми покажемо, що Львівщина не на словах, а на ділі вносить свою частку в озеленення країни», – розповів голова ЛОДА Максим Козицький.

На території Львова головними локаціями висадки стануть: центр міста, територія вздовж трамвайної колії на Сихів, вул. Богданівська, лікарня швидкої медичної допомоги, Личаківський, Франківський та Шевченківський райони.

Ініціаторами проєкту «Озеленення планети» є найбільший діловий клуб, який об’єднує лідерів українського бізнесу CEO Club Ukraine, засновником якого є Сергій Гайдачук та Національний проєкт Книга Рекордів України, генеральним директором якого є Анна Крисюк.

«Погіршення стану лісів в Україні сьогодні є однією з найбільших екологічних катастроф. Вирубка лісів значно підвищує ризики повеней та паводків, відповідно, погіршується якість ґрунту та родючість. Крім цього, вирубування карпатських лісів зумовлює зменшення біорізноманіття, знищення ареалів рідкісних видів флори і фауни, загибель цінних природних екосистем та негативний вплив на клімат усієї України. Нам потрібно не допустити такого і робити все можливе, щоб цього уникнути. Основна наша мета — відновлення екосистеми землі і об’єднання людей довкола цієї теми. За допомогою таких проектів міжнародні країни звертають увагу на наші міста, інвестиції в них. Тому хочемо, щоб цей проект теж допомагав Львову розвиватися», – розповіла Анна Крисюк.

Вона також передала деревце від міського голови Ніжина, як естафету з озеленення, щоб у Львові висадили алею Ніжина, а Ніжин готовий прийняти дерева від Львова і висадити їх у своєму місті, і будувати в такий спосіб екомости дружби.

«Ми натомість регулярно інвестуємо у сферу екології, яка є одним із наших пріоритетів, дбаємо про парки, стан водойм та озеленення, адже це не просто обличчя міста — це й наше здоров’я. Відзначу, що у проекті «Озеленення України», мова йде не лише про кількість, але й про якість. Також у Львові цього року є дуже цікава ініціатива, яка розпрацьовується разом з депутатами – це додатковий мільйон на район – щоб зробити додатковий поштовх для озеленення в районах», – розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

«Минулого року близько 1200 людей у нас висаджувало дерева. І ми висадили більше 212 тис дерев на Львівщині. По Україні, в рамках цього проекту, було висаджено більше 2 млн дерев. Відзначу, що ГО «Добро.Дій», вже дев’ятий рік поспіль двічі на рік висаджує дерева. Протягом цього часу до наших акцій було залучено більше 8 тисяч людей у Львові та Львівській області. Разом ми висадили більше ніж 800 тисяч сіянців молодого лісу та 200 великих дерев», – розповів голова ГО «Добро.Дій», Еко-Амбасадор «Озеленення України», ініціатор рекорду України з висаджування дерев Ігор Дулин.

Сьогодні ж на площі Соборній висадили дві ялинки, що стали першими деревами висадженими у Львові в межах цього проєкту. Так, представники області та міста передали дерева у горщику у руки молоді, які між собою передавали ці ялинки до місця висадки: із пл. Ринок на пл. Соборну.

«Якщо в області є питання про те, аби посадити якомога більше лісів, то у місті йдеться про те, щоб посадити великі, якісні, добрі дерева. Ми насамперед слідкуємо за якістю. Наша ціль, аби ті дерева, які висадили минулого року, дожили до 100 років. Ми висадили прекрасні бельгійські ясени, прекрасний каштан на вул. Театральній, липу на площі Ринок та ін. Ще минулого року висадили чудовий яблуневий сад у парку «700-річчя Львова». Цього року у нас є більш амбітні плани, ми хочемо висадити у два-три рази більше, ніж минулого. Зокрема, минулого року у Львові посадили 59 дерев в рамках акції «Озеленення України». Збір коштів і приєднання до акції триває, тому ми плануємо, що їх буде мінімум у 2 рази більше, для цього ми дали у 4 рази більші можливості для посадки, ніж минулого року. Якщо знайдеться більше спонсорів, то ми ще більше місць знайдемо. Люди, які хочуть іменне дерево, хочуть його зазвичай у центрі міста, аби це було велике дерево. Таких дерев ми понад 30 передбачили. Також масштабну висадку ми плануємо біля поліклініки на проспекті Червоної Калини, там буде висаджено мінімум 60 дерев вздовж лінії трамваю», – розповіла під час акції начальниця управління екології та природних ресурсів ЛМР Олександра Сладкова.

Довідка

Торік в межах глобального екологічного проєкту «Озеленення України» та Акції «1 000 000 дерев за 24 години», яка проходила 17 жовтня, було висаджено 1 831 333 дерев, в тому числі в Львівській області – 212 тисяч. Кількість видів дерев — 33. Також у знак солідарності до екопроєкту та України у 10 країнах світу було висаджено 115 дерев. Участь в акції взяли понад 50 000 учасників. Відповідно, було встановлено рекорд України, а результати внесено в Книгу рекордів України.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.