дивись.info

До іпотечної програми під 7% долучаться ще 12 банків

До іпотечної програми під 7% долучаться ще 12 банків

До державної програми «Доступна іпотека 7%» незабаром приєднаються ще 12 банків, -розповів міністр фінансів Сергій Марченко у прямому етері одного з телеканалів.

«На сьогодні у програмі «Доступна іпотека 7%» беруть участь 7 уповноважених банків, які діють через Фонд розвитку підприємництва. На черзі підписання відповідних договорів з ще 12 банками, тобто їх перелік постійно оновлюється», — зазначив він.

Марченко також наголосив, що в програмі беруть участь як державні, так і комерційні банки.

Він нагадав, що з 1 березня запрацювала держпрограма «Доступна іпотека 7%», за якою українці вже отримують перші кредити.

«Програма розрахована на широке коло громадян, її учасники можуть отримати кредит під 7% – держава компенсує банкам різницю. Розрахунково, близько 5000 сімей зможуть скористатися Програмою у 2021 році. Плановий портфель іпотечних кредитів у цьому році складає 5 млрд грн», — розповів міністр.

Механізм реалізації програми передбачає часткову компенсацію відсотків за іпотечними кредитами з боку держави — до максимально прийнятних для людей 7% річних. Також передбачено можливість використання кредитних гарантій ФРП у якості забезпечення для предметів іпотеки, що ще не введенні в експлуатацію.

«Програма буде діяти і в подальшому. Ми розглядаємо трирічний період середньострокового бюджетного планування та закладання коштів на наступні періоди для того, щоб програма доступної іпотеки під 7% розвивалась. Ті, хто отримає кредит у 2021−2022 роках, мають чітку гарантію, що у рамках дії програми «Доступна іпотека 7%» держава буде компенсувати до повного погашення кредиту», — запевнив Марченко.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.