дивись.info

Львівщина може опинитися у «червоній» зоні вже за 1-2 тижні

Львівщина може опинитися у «червоній» зоні вже за 1-2 тижні

Епідситуація на Львівщині стрімко погіршується.

Про це під час брифінгу розповів директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис.

Про це свідчать як кількість щоденно підтверджених випадків коронавірусної хвороби, так і кількість звернень до сімейних лікарів, а також кількість щоденно госпіталізованих пацієнтів у стаціонари області.

Станом на сьогодні ліжкова мережа заповнена на 50%. На стаціонарному лікуванні перебуває понад 1900 пацієнтів.

«Станом на ранок ліжкова мережа медичних закладів області заповнена на 50 %.  Найбільш завантаженими є обласна інфекційніа лікарня, де перебуває 221 паіцєнт, Центр легеневого здоров’я – 194 пацієнти, Львівський обласний госпіталь ветеранів воєн та репресованих – 183. Серед медзакладів у районах найбільш завантаженими є лікарня у Стебнику – 120 пацієнтів та Стрию – 119», – розповів Орест Чемерис.

При цьому лише за два тижні заповненість ліжкової мережі зросла з 30 до 50%.

«До прикладу, якщо ще 20 лютого в стаціонарах Львівщини перебувало 1195 пацієнтів, то сьогодні їх є понад 1900. Серед госпіталізованих – значна кількість важких пацієнтів, які потребують кисневої підтримки. Типова картина хворого – це важка пневмонія і киснева залежність. Зросла на 25% кількість пацієнтів вікової групи – 35-50 років, без супутніх захворювань. Також зросла кількість хворих серед школярів. Зараз в ОХМАТДИТі перебуває понад 20 пацієнтів – усі тяжкі», –  розповів директор департаменту.

Як додала лікар-інфекціоніст Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Людмила Гринів, заклад заповнений на 100%.

«Стан пацієнтів середній та важкий. Більшість пацієнтів потребують кисневої терапії. Вони мають ознаки гострої кисневої недостатності. Клінічно ковід став агресивнішим. Тривалість перебування пацієнтів у стаціонарі збільшилася – від двох тижнів і більше. Клінічно додалися симптоми ураження шлунково-кишкового тракту – нудота, блювота, розріджені випорожнення. До цього часу такі випадки були поодинокі, зараз їх побільшало. Також перебіг і тяжкість захворювання зараз є складнішими», – розповіла Людмила  Гринів.

Загалом, у порівнянні з кінцем лютого кількість госпіталізованих пацієнтів зросла  на чверть. Також високий показник кількості підтверджених випадків. За минулу добу коронавірус підтвердили у 351 мешканця області. Найвищі показники у Львівському та Дрогобицькому районах.

«Львівським обласним лабораторним центром був підрахований інтенсивний показник виявлення захворюваності. І якщо середній по області наближається до 255 на 100 тисяч населення, то у Львівському районі він становить до 360, Дрогобицький – 320. Ці показники є тривожними»,- розповів Орест Чемерис.

У коментарі Дивись.info Орест Чемерис уточнив, що за умови збереження тенденції до зростання кількості захворювань Львівщина може незабаром опинитися у «червоній» зоні.

«Важко точно прорахувати, але це питання до двох тижнів, якщо така тенденція буде зберігатися. Ми за тиждень перейшли з «жовтої» зони у «помаранчеву», тому за тиждень-два може постати питання про перехід у «червону зону», – розповів  Орест Чемерис.

Ліжкова мережа медичних закладів області забезпечена киснем на понад 90 %.

Щодо вакцинації, то на сьогодні в області працюють вже чотири бригади.

«На цих вихідних долучилися до роботи бригади у Стрию, Червонограді та Самборі. Продовжує працювати бригада у Львові. За минулий тиждень було провакциновано  близько 700 осіб. До кінця цього тижня в області вже 9 бригад матимуть сертифікат на право проводити вакцинацію», – розповів Орест Чемерис.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.