дивись.info

У ЦГЗ порадили, як піклуватись про здоров’я нирок

У ЦГЗ порадили, як піклуватись про здоров’я нирок
Фото: Depositphotos

Нирки — фільтри нашого організму. Основне їхнє завдання — виводити з крові токсини й зайву рідину. Нирки також допомагають підтримувати кислотно-лужний баланс, контролювати артеріальний тиск, виробляти еритроцити й підтримувати міцність кісток.

Захворювання нирок — «тихі вбивці», які можуть значно вплинути на якість вашого життя, – зазначають у Центрі громадського здоров’я України.

«Хронічна хвороба нирок призводить до того, що нирки поступово та незворотно перестають очищати кров від токсинів, виводити зайву рідину з організму та підтримувати гормональний баланс. Зазвичай недуга прогресує непомітно, часто порушуючи більшу частину функцій нирок, перш ніж симптоми проявляються. Виявити проблеми можна завдяки лабораторним дослідженням крові та сечі», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, 10% населення у всьому світі живуть із хронічною хворобою нирок, і понад 2 мільйони людей у всьому світі отримують лікування діалізом або за допомогою трансплантації.

Ось кілька порад, які допоможуть зберегти ваші нирки здоровими.

  • Будьте фізично активними. Це може допомогти підтримувати нормальну масу тіла, знизити артеріальний тиск і ризик хронічної хвороби нирок.
  • Харчуйтеся правильно. Це може допомогти підтримувати нормальну масу тіла, знизити кров’яний тиск, запобігти діабету, серцево-судинним захворюванням та інші станам, що пов’язані з хронічною хворобою нирок.
  • Перевіряйте й контролюйте рівень цукру в крові. Приблизно в половини людей, які страждають на діабет, розвиваються ураження нирок, цьому можна запобігти, якщо хворобу належно контролювати.
  •  Перевіряйте й контролюйте свій артеріальний тиск. Високий тиск може завдати шкоди ниркам. Особливо, якщо він пов’язаний з іншими факторами, як діабет, високий рівень холестерину чи серцево-судинні захворювання.
  • Пийте достатню кількість води
Підтримуйте здоровий баланс рідини, це допоможе виводити токсини з нирок і знижує ймовірність утворення каменів.
  • Не куріть. Куріння уповільнює приплив крові до нирок, а це може знизити їхню здатність нормально функціонувати. Куріння також збільшує ризик раку нирок на 50%.
  • Приймайте ліки лише за призначенням лікаря. Неконтрольований прийом ліків може завдати шкоди ниркам, не займайтеся самолікуванням, а краще зверніться до лікаря.
  • Перевірте функцію нирок, якщо у вас є один або декілька факторів ризику, як-то діабет, гіпертонія, ожиріння чи були випадки хвороби нирок у родині. Зберігаючи нирки здоровими, ваше тіло буде правильно фільтрувати та виводити токсини та виробляти гормони, які допоможуть вашому організму нормально функціонувати.
Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.