дивись.info

У музеї Митрополита Шептицького відкрили мультимедійну виставку «Художники дипломати – перехресні стежки»

У музеї Митрополита Шептицького відкрили мультимедійну виставку «Художники дипломати – перехресні стежки»
Фото: ЛОДА

«Художники дипломати – перехресні стежки» – виставка з такою назвою відкрилася сьогодні у музеї Митрополита Шептицького. Це унікальний показ картин українських художників, які змушені були покинути рідну землю.

Проте вони завжди були носіями України далеко за її межами, зокрема у Канаді, Америці, Аргентині, Венесуелі, повідомляють у ЛОДА.

Тут роботи Софії Зарицької, Любослава Гуцалюка, Бориса Крюкова, який є народним художником Аргентини, також Галини Мазепи – першої жінки ілюстратора-аніматора у Венесуелі та інших відомих українців.

«Невипадково виставку експонують у музеї Митрополита Шептицького. Адже багато авторів цих картин навчалися в найкращих мистецьких академіях Європи на стипендію Владики Андрея. Він інвестував у їхні таланти, щоб згодом кожен з них своїм мистецтвом представляв українськість у світі. На урочисте відкриття виставки запросили наших дипломатів. Як і митці, вони прославляють Україну по світу, доносять правду про наше минуле і теперішнє, закладають фундамент для міждержавної співпраці і нашого мирного майбутнього», – зазначив під час відкриття виставки голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Демонстрували картини інноваційним методом – за допомогою мультимедійних проекторів. Відтак, полотна наче «оживили» найвиразніші образи, події та факти із життя і творчості мистців.

Серед експонатів виставки також оригінальні твори з колекції музею Шептицького.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.