дивись.info

Амбулаторії Львівщини отримали останню партію телемедичного обладнання

Амбулаторії Львівщини отримали останню партію телемедичного обладнання

У ЛОДА передали останню партію комплектів телемедичного обладнання ще 27 амбулаторіям.

Сьогодні обладнання отримали амбулаторії Дрогобицького, Жидачівського, Мостиського, Пустомитівського, Сколівського, Стрийського, Самбірського, Старосамбірського, Жовківського та Городоцького  районів.

У ЛОДА запевнили, що усі 254 амбулаторій тепер охоплені телемедициною.

«Більшість амбулаторій вже активно користуються обладнанням.  На закупівлю усіх комплектів Львівщина отримала субвенцію – 25 млн гривень. Співфінансування із місцевих бюджетів становить 10%. Державні кошти ми освоїли у 100% розмірі. У результаті тендерних процедур із закупівлі комплектів зекономили майже 980 тисяч гривень. Окрім того, у межах програми «Доступна медицина» ми передали амбулаторіям 269 автомобілів», – розповів заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.

Як розповіла заступниця директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Шурпяк,  у програмно-апаратний комплекс для телеметрії та телемедичного консультування входять портативний ЕКГ, вимірювач артеріального тиску, пульсоксиметр, спірометр, безконтактний термометр, дерматоскоп, цифрова оглядова камера та планшет для зберігання та передачі даних.

«На сьогодні більше 100 сімейних лікарів вже пройшли практичні навчання щодо користування обладнанням телемедицини.  Такі ж навчання відбудуться і після сьогоднішнього вручення обладнання.  Опісля організуємо консультування лікарів. На сьогодні на базі Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги працює телемедичний центр, де є лікар – кардіолог, якому можна надсилати кардіограму і отримати консультацію.  За допомогою цієї сумки та приладів, які є у ній, лікар може здійснити основні базові обстеження пацієнта у віддаленій місцевості.  Усі дані лікар отримує на портативний комп’ютер, опісля може зробити свої первинні висновки. Окрім того, результати обстеження можна перескерувати вузькопрофільному фахівцю і той відповідно аналізує стан здоров’я пацієнта», – пояснила Ірина Шурпяк.

Загалом, за допомогою цього комплекту може провести різні обстеження – перевірити серцево-судинну систему, виміряти тиск, температуру тіла, здійснити дерматоскопію. Це дозволяє вирішити чи потрібно термінової госпіталізації в спеціалізований медичний центр, чи це патологія не пов’язана з гострим станом, яка може бути пролікована на місці сімейним лікарем. Дані обстеження зберігаються в «хмарі» і їх можна потім переглядати.

У ЛОДА запевняють, що для лікарів користування комплексом дуже просте – інтуїтивне, і достатньо одного навчання, щоб стати активним користувачем системи.

Вартість одного комплекту обладнання становить 106 тис. грн.

За даними ЛОДА, минулоріч в області збудували 25 нових медамбулаторій у межах програми «Доступна медицина». Під час будівництва зекономили 17 млн гривень і ці кошти скерували на реконструкцію, капремонт та добудову 9 діючих медзакладів.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.