дивись.info

Залізничні квитки подорожчають з 1 квітня

Залізничні квитки подорожчають з 1 квітня

Міністерство інфраструктури підготувало проект наказу про затвердження змін до тарифів на перевезення пасажирів, багажу і вантажобагажу залізничним транспортом у внутрішньому сполученні.

До кінця 2021 року тарифи зростуть на 22%. Проект наказу розміщений для обговорення на сайті Федерації профспілок України (ФПУ), – пише РБК-Україна.

Згідно з проектом, до визначеної у попередньому періоді вартості проїзду пасажирів у загальних, плацкартних, купейних вагонах із 4-місними купе та м’яких вагонах із 2-місними купе (СВ) поїздів внутрішнього сполучення щомісячно, починаючи з 1 квітня 2021 року по 31 грудня 2021 року включно, застосовується коефіцієнт індексації 1,02.

Крім того, планується індексація на 22% тарифів на перевезення багажу, вантажобагажу та перевезення вагонів у порожньому стані.

За розрахунками, підвищення тарифів дасть змогу отримати «Укрзалізницею» в 2021 році додаткові надходження в сумі 557,9 млн грн.

Як зазначається пояснювальній записці до проекту, потреба в індексації тарифів пов’язана із необхідністю поступового зменшення перехресного субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних.

У міністерстві вважають, що після прийняття запропонованого проекту акту можуть виникнути наступні ризики у вигляді:

репутаційних ризиків – негативна реакція засобів масової інформації;
соціальної напруги у зв’язку зі зростанням цін на перевезення пасажирів та багажу;
тимчасового зменшення попиту населення та відтік пасажирів на альтернативні види транспорту.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.