Як правильно купувати долари в Україні

долари

В Україні банки мають право вимагати пред'являти паспорт при купівлі доларів на суму навіть до 400 тис. грн в еквіваленті (на таку суму згідно закону можна проводити операції без фінансового моніторингу).

Про це йдеться в роз'яснення на офіційному сайті Національного банку України, - пише «Обозрєватель».

«Нормативно-правові акти Національного банку не встановлюють вимоги по пред'явленню паспорта при здійсненні такої операції. У той же час, банк самостійно визначає систему моніторингу операцій своїх клієнтів і має право вимагати пред'явлення паспорта», – відзначає регулятор.

Останнє розширення лімітів для населення відбулося лише місяць тому. Для операцій з інвестування за кордон, розміщення коштів на власних закордонних рахунках, переказу грошей за договором страхування життя, надання позик нерезидентам ліміт підвищили з 100 000 євро до 200 000 євро на рік.

«Сьогодні НБУ робить невеликі кроки, які не мають істотного впливу на загальний баланс попиту і пропозиції на валютному ринку, – каже банківська експертка Олена Коробкова. – Більш радикальні зміни, зокрема повне скасування обмежень з інвестицій юридичних та фізичних осіб за кордон, можливі тільки після імплементації в Україні BEPS, тобто Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування».

Цей план у разі максимально вільного руху капіталу зобов'яже бізнес платити податки там, де було створено дохід. Завдяки цьому Україна не обмежуватиме своїх громадян, але і не буде зазнавати збитків.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: