На реставрацію пам'яток культури Львівщини передбачено понад 10 мільйонів

IMG_8288

Львівська обласна рада на сьогоднішньому засіданні затвердила переліки об’єктів історико культурної спадщини, які реставруватимуть у 2021 році за кошти обласного бюджету.

В рамках реалізації Програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021 – 2025 роки» на  обстеження пам’яток дерев’яної архітектури, завершення розпочатих реставраційних робіт, виконання протиаварійних робіт та комплексної реставрації об’єктів дерев’яної  сакральної архітектури бюджетом передбачено 10 млн 600 тис грн.

На проєкти, що реалізуються на території Львівської області із залученням міжнародної технічної допомоги, передбачено 2 млн 500 тис грн.

Реставрація пам’яток, внесених до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, у тому числі виготовлення  проєктно-кошторисної документації профінансується з бюджету в обсязі 2 млн 100 тис грн.

Перелік об’єктів опрацьовувався представниками комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму спільно з працівниками  департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації.

За словами голови постійної комісії Львівської обласної ради Івана Щурка полягає в тому, що до формування переліку об'єктів, які мали б реставруватися у 2021 році має застосовуватися виключно експертний підхід.

«Об’єктів є близько 30, передбачено різного типу роботи: виготовлення проєктно-кошторисної документації, науково-пошукові, дослідницькі, реставраційні  роботи, а також  елементи промоції, щоб це був комплексний підхід до збереження  спадщини в регіоні», - пояснив Іван Щурко.

На думку членів комісії, першочергово треба розподілити кошти бюджету на об'єкти, роботи над котрими частково розпочаті. У процесі реставрації важливо дотримуватися технологій, якщо зупинити виділення коштів і не завершити ремонтні роботи, то виникне  загроза повної руйнації пам'ятки. Пріоритетними також є об'єкти, які перебувають в аварійному стані й щодо яких погоджено умови  співфінансування від громад.

Рішенням бюджетної комісії, на охорону, збереження і популяризацію історико-культурної спадщини цьогоріч додатково виділять 3 млн 158 тис. грн із бюджету розвитку.

Загалом на 2021 рік в рамках Програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021 – 2025 роки» обласною радою передбачено виділення 22 млн грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: