Чи можна вивезти дитину за кордон без дозволу одного з батьків, - Мін'юст

unnamed
Фото (ілюстративне), з відкритих джерел

Часто трапляється так, що суперечки між батьками призводять до ситуації, коли один із них відмовляється видавати іншому дозвіл на вивезення дитини за кордон.

А згідно із законодавством України, дітей до 16 років можна вивозити за межі держави лише, якщо обидва з батьків згодні на це.

При цьому від мети поїздки вимога закону ніяк не залежить: не має значення, везете ви своє чадо на відпочинок або поправити його здоров'я. Тож, вам необхідно, щоб другий з батьків підтвердив, що він не проти подорожі.

Як повідомляють у Міністерстві юстиції України, все ж законодавством передбачено можливість, коли нотаріальна згода другого з батьків на вивезення дитини за кордон не потрібна:

  • якщо один з батьків позбавлений батьківських прав;
  • якщо дитина виїжджає з матір'ю-одиначкою;
  • якщо другий з батьків помер або пропав без вісті;
  • якщо другий з батьків дитини іноземець або особа без громадянства;
  • якщо другий з батьків ухиляється від сплати аліментів.

«Якщо мати чи тато офіційно зверталися до суду, а потім – до виконавчої служби щодо стягнення з іншого з батьків дитини аліментів на її утримання, і боржник так нічого і не сплачує, то, ймовірно, сформувалася заборгованість з аліментів. Якщо вона перевищує розмір аліментів за місяці, то тому з батьків, з ким проживає дитина, варто звернутися до виконавця і взяти довідку про заборгованість – цього буде достатньо для того, щоб перетнути кордон з дитиною без згоди іншого з батьків», - сказано в повідомленні.

Крім цього, можна також отримати відповідне рішення суду . При цьому це може бути разовий дозвіл на одну поїздку, або ж дозвіл, виданий на певний період. Наприклад, на один рік.

При складанні такої позовної заяви до суду необхідно вказати:

  • мету виїзду дитини за кордон (лікування, відпочинок, відвідини родичів);
    термін перебування дитини за кордоном;
  • місце перебування / проживання дитини за кордоном;
  • факт відмови другого з батьків дати згоду на виїзд дитини з країни.

В Україні мали місце випадки, наприклад, коли мамі давали дозвіл терміном на один рік для перетину кордону з непідконтрольною територією. Мотивували тим, що на непідконтрольною території залишилися бабусі і дідусі, майже всі родичі дитини, і щоб не розлучати її з ними – і було видано такий дозвіл.

«Крім цього, можна ще звернутися до опікунської ради, яка допоможе встановити фактичне місце проживання дитини з одним із батьків , видасть відповідне розпорядження, і, пред'явивши його на кордоні, цього буде достатньо для тимчасового виїзду дитини на термін не більше одного місяця», - додають у мін'юсті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: