дивись.info

Львівський фотомузей оцифрував, ймовірно, останній фільм Юліана Дороша (відео)

Львівський фотомузей оцифрував, ймовірно, останній фільм Юліана Дороша (відео)
Скрін із фільму

Активісти проєкту «Львівський фотомузей» виклали в мережу останній фільм львівського фотомитця Юліана Дороша «Біля джерел народної творчості», який зняли на Косівщині у період з 1963 по 1971 рік. Стрічку заново оцифрували у березні торік.

У стрічці розповідається про майстрів народних промислів Гуцульщини, передають «Фотографії старого Львова».

Зазначається, що торік, у березні, під час відвідин помешкання родини Дорошів на вулиці Левицького, 76, колекціонер та ентузіаст любительського кіно Ігор Ткачин знайшов металеву коробку з відзнятою кіноплівкою. Жодних етикеток чи написів, які дали б можливість визначити назву та походження плівки, не було.

«Згодом Ткачик визначив, що на плівці фільм Юліана Дороша під назвою «Біля джерел народної творчості. Кінонариси про гуцульських народних майстрів». Стрічка має присвяту «Пам’яті Льва Долинського та Данила Фіголя – моїх товаришів молодості цей фільм присвячую». У титрах фільму чітко вказано, що автором фільму є Юліан Дорош і фільм знятий «Косівщина-Львів. 1965-1971 роки», – йдеться у повідомленні.

Оригінальні титри не залишають підстав для сумніву в авторстві, місцевості та часу зйомок фільму. Загальна тривалість стрічки близько 36 хвилин, переважно фільм знятий на чорно-білу плівку, але з кольоровими вставками. На плівці відсутня звукова доріжка. Фільм знятий на 16-міліметрову кіноплівку.  З цього можна зробити припущення, що стрічка була озвучена в студійних умовах і звукова доріжка втрачена або її не існувало зовсім. Фільм демонструє роботу народних майстрів різного напрямку на Гуцульщині.

Оскільки пізніших фільмів Юліана Дороша наразі не знайдено, є всі підстави вважати що цей фільм став останнім у його кінематографічній кар’єрі.

Фільм оцифрований Ігорем Ткачиком протягом  березня-квітня 2020 року. Для зручності сприйняття Ігор Ткачик доповнив відеоряд своєю версією звукового супроводу.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.