дивись.info

Випробування у США довели безпечність вакцини AstraZeneca

Випробування у США довели безпечність вакцини AstraZeneca
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

Результати довгоочікуваних американських випробувань протикоронавірусної вакцини від Oxford-AstraZeneca підтверджують, що препарат є дуже ефективним та водночас безпечним для людей, – повідомляє Укрінформ з посиланням на BBC.

Зазначається, що понад 32 тисячі добровольців взяли участь у цих впробуваннях, здебільшого в Америці, а також в Чилі та Перу.

Вакцина виявилася на 79% ефективною в протидії симптомам COVID-19 та на 100% ефективною для запобігання серйозним захворюванням людей.

І не було виявлено жодних зв’язків між препаратом та ризиком утворення тромбів.

Провідний дослідник випробування вакцини в Оксфордському університеті, професор Ендрю Поллард наголосив, що такі результати «є чудовою новиною», оскільки вони «демонструють надзвичайну ефективність вакцини».

Це має ще більше заспокоїти деякі країни ЄС, які нещодавно призупинили розповсюдження цієї вакцини через побоювання щодо можливого її впливу на тромбоутворення. Деякі з цих держав уже починають використовувати вакцину від AstraZeneca знову, оскільки європейський регулятор лікарських засобів також дійшов висновку, що вакцина безпечна та ефективна.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.