У Любліні встановили пам'ятник українському священнику Омеляну Ковчу

на головну
Фото: Ukrainian People Magazine

У Любліні встановили пам'ятник українському греко-католицькому священнику Омеляну Ковчу. Він розташований біля колишнього концтабору в Майданеку, де Ковч помер 77 років тому.

Про це повідомляє Portal Samorządowy, - йдеться на сайті Лівий берег.

«Я сподіваюся, що незабаром нам вдасться подолати страх і обмеження глобальної пандемічної ситуації, і пам'ятник можна буде відкрити у присутності найвищих високопосадовців Польщі та України», - сказав під час символічної передачі пам'ятника місцевій громаді колишній віцепрем'єр Іван Васюник, який очолює Громадський комітет із вшанування пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча.

Цей комітет опікувався проєктом спорудження пам’ятника від ідеї до її втілення.

Виготовленням пам'ятника займалися київський скульптор Олександр Дяченко та архітекторка Марта Дяченко. На пам'ятнику розміщено напис, де польською, українською мовами та івритом цитується фрагмент листа о. Ковча до сім'ї, в якому священник попросив не докладати жодних зусиль, щоб звільнити його з концтабору:

Читайте також: Той, хто рятував євреїв: спогади про Омеляна Ковча

27 червня 2001 року в Львові Папа Римський Іван Павло II проголосив його блаженним мучеником разом з іншими мучениками греко-католицької церкви.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: