дивись.info

У Личаківському районі Львова відновили унікальну історичну браму (фото)

У Личаківському районі Львова відновили унікальну історичну браму (фото)
Фото: Бюро спадщини

Майже за 58 тисяч гривень у Львові вдалось відреставрувати унікальну дубову браму. Історичні двері розташовані на вулиці Лисенка,32, що в Личаківському районі міста.

Про це інформують у пресслужбі мерії.

Як пояснює реставратор Ростислав Малецький, ця брама є унікальною. Коли її прчали відновлювати, вона була занедбаною із втраченими декоративними елементами та пошкодженими місцями врізок замків.

Фото: Бюро спадщини

За словами фахівця, реставрації вимагала одна сторона коробки дверей, яка зігнила.

«На цих дверях зірваними були деякі замки, які довелося замінювати, також ми відновили шпінгалети, а ще переклеїли тахлі і оновили їх — у деяких місцях вони були потріскані. Також понищеними були металеві решітки, з яких була вирвана частина декоративних елементів», — додає реставратор.

У цій брамі світлик різьблений, а сам фасон брами характерний для дверей вулиць за периметром — Личаківська-Лисенка-Просвіти. Вони унікальні тим, що внизу мають особливі тахлі, які не були характерними для австрійського чи польського періодів. Вони — самобутні.

Ще одна особливість дверей — елементи плюща на декоративних елементах.

«Цей сецесійний будинок має на фасаді навколо брами елементи декору у вигляді цієї рослини. Також плющ зображений і на дерев’яних декоративних елементах цієї брами. На додаток, вони простежуються і на кованих частинах», — додає Ростислав Малецький.

Реставраційні роботи цієї брами коштували майже 58000 грн, з яких мешканці оплатили 30% – це майже 17 400 грн, іншу частину покрив бюджет міста.

Усі світлини: Бюро спадщини

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.