дивись.info

Штрафи не зупиняють: на Львівщині попри заборону виловлюють рідкісні види риб

Штрафи не зупиняють: на Львівщині попри заборону виловлюють рідкісні види риб

З 1 квітня розпочалась нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.

Про це під час брифінгу розповів заступник начальника управління – начальник відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» Зіновій Сисун.

«На період з 1 квітня до 30 червня встановлено весняно-літню заборону на вилов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Львівської області. Наші працівники здійснюють контроль за дотриманням правил любительського і спортивного рибальства, ведення рибного господарства, аби не було порушення ведення промислового вилову тощо», – розповів Зіновій Сисун.

Тривалість нерестової заборони відрізняється залежно від водойм, зокрема:

– у басейні р. Дністер з 1 квітня  до 10 червня;

– у басейнах річок Західний Буг, Сян та Стир з 1 квітня до 20 травня;

– у всіх водосховищах, технічних водоймах з 1 квітня до 10 червня;

– у придаткових системах водойм (протоки, гирла, стариці, розливи водойм, які тимчасово заповнюються водою в період весняної повені) з 1 квітня до 30 червня.

Під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство з берега, на спеціально визначених ділянках.

За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

«Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу від 34 до 170 грн, за грубе порушення правил рибальства передбачено штраф у розмірі 340-680 грн. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400-6800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів», – розповів начальник відділу держаного екологічного нагляду (контролю) тваринного світу та біоресурсів Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Барабаш.

«Через те, що зараз відбувається нерест заборонено ловити коропа ,щуку, карася, окуня. Створюється міжвідомча група за участю громадських організацій, щоб забезпечити охорону водних біоресурсів, і зберегти для нащадків види риб, які водяться у наших водоймах», – додав Зіновій Сисун.

Водночас, він пояснив, що існуючі штрафи не зупиняють порушників.

«Нашим агенством вже більше року тому подані пропозиції, які чекають на розгляд у Верховній Раді щодо збільшення штрафів, бо існуючі не зупиняють порушників. Наприклад, минулого року на зимувальних ямах у Жидачеві складали протокол кілька разів на тих самих людей, але вони далі йшли ловити «червонокнижну» рибу. Тобто штрафи є несумісні з порушеннями. Верховна Рада вже впродовж двох років не може прийняти відповідні закони», – розповів у коментарі Дивись.info Зіновій Сисун.

За його словами, щоб «відбити» у порушників мотивацію, штрафи мали б бути збільшені вдесятеро.

Свідків порушення правил рибальства просять повідомляти на «гарячу лінію» Львівського рибоохоронного патруля за телефонами: (032) 270-41-88  та (063) 016-88-35.

 

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.