дивись.info

На Львівщині виділять кошти для хворих на діабет

На Львівщині виділять кошти для хворих на діабет
Фото: ЛОДА

За результатами реформування системи надання медичних послуг, основні повноваження первинної та вторинної допомоги забезпечує держава за кошти державного бюджету через Національну Службу Здоров’я України.

Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

У перехідний період, до 1 липня 2021 року, лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет забезпечується місцевими органами влади за кошти субвенції з державного бюджету та місцевих бюджетів. На цю мету з державного бюджету виділено 49,7 млн грн, у місцевих бюджетах ще додатково передбачено 11,3 млн гривень.

За три місяці поточного року вже використано 18,2 млн гривень. Середньомісячна вартість лікування одного хворого становить 672 грн, близько 80 відсотків якої забезпечується за кошти державного бюджету, а 20 відсотків – лягає на місцеві бюджети.

З 1 липня 2021 року планується передати програму реімбурсації до Національної служби здоров’я України. НСЗУ укладе договори з аптечними закладами та розпочне компенсовувати вартість препаратів. Також важливо, що процес реімбурсації інсулінів буде відбуватися через Електронну систему охорони здоров’я, що забезпечить прозорість усіх даних.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.