дивись.info

На Львівщині збільшать площі посівів ярої пшениці на 15%

На Львівщині збільшать площі посівів ярої пшениці на 15%
Фото: відкриті джерела (ілюстративне)

У 2021 році на Львівщині площа під вирощуванням ярих сільськогосподарських культур збільшиться на 15%.

Про це повідомляють у департаменті агропромислового розвитку Львівської ОДА, посилаючись на дані власного опитування аграріїв регіону.

Відповідно до прогнозованої структури посівів у 2021 році, вся посівна площа за всіма категоріями господарств області становитиме  712,3 тис га (+ 0,3 тис га до 2020 року), зокрема у сільськогосподарських підприємствах – 391,3 тис га.

Під урожай 2021 року у сільськогосподарських підприємствах прогнозується посіяти ярих культур на  площі 241,7 тис га, що на 30,1 тис га більше, ніж у 2020 році. Збільшення площ очікується переважно за рахунок ярих зернових та зернобобових – 89,8 тис га (+ 10,5 тис га), технічних – 193,3 тис га (+ 2,7 тис га), картоплі – 2,0 тис га (+0,1 тис га). У той самий час площі під овочевими культурами скоротяться на 0,5 тис га до 2020 року – до 1,2 тис га.

«Сівба ранніх ярих зернових і зернобобових культур та інші польові роботи вже розпочались в деяких районах нашої області. Сільгоспвиробниками повністю проведено ранньо-весняне підживлення озимих культур азотними добривами, а в окремих господарствах приступили до повторного підживлення. Для безперебійного проведення весняно-польових робіт на ринку області є достатня кількість мінеральних добрив, ЗЗР, пального та насіння», – повідомила керівник департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Також в департаменті повідомили про зростання цін на ринку та деяких матеріально-технічних ресурсів в порівняні з минулим роком.

«Вже у квітні ми розпочнемо приймати пакет документів від аграріїв регіону на компенсацію відсотків за залученими кредитами на придбання матеріально-технічних ресурсів в межах обласної програми підтримки аграрного сектора. Крім того, вже затверджений перелік інших напрямків фінансової підтримки з державного та обласного бюджетів, які охоплює інтереси аграріїв всіх видів діяльності», – зазначила Тетяна Гетьман.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.