Торік значно зросла заборгованість із виплат зарплат в Україні

Зарплата украинца

Заборгованість з виплати заробітної плати у 2020 році зросла до 3 млрд 130 млн грн.

Про це повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова під час презентації щорічного доповіді про стан дотримання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2020 рік, - передає Укрінформ.

«Продовжує порушуватися право на оплату праці. Заборгованість з заробітної платт зросла до 3 млрд 130 млн грн. Нарешті, завдяки проведеній роботі, все ж, урядом прийнято рішення і створено міжвідомчу робочу групу 28 жовтня 2020 року і 17 грудня було перше засідання. Така комісія щодо вирішення питань заборгованості не збиралася майже три роки», — зазначила вона.

За словами омбудсменки, багато пенсіонерів живуть за межею монетарної бідності через невідповідність прожиткового мінімуму, встановленого законом, фактичному його розміру.

«Мою рекомендацію в щорічній доповіді 2019 року щодо встановлення прожиткового мінімуму в розмірі не нижче фактичного, не виконано, і за законом „Про державний бюджет на 2021 рік“ розмір прожиткового мінімуму в два рази менший, ніж фактично в цінах січня 2021 року», — зауважила Денисова.

Також моніторинг показав порушення прав громадян на пільги під час карантину через призупинення або обмеження пільгового проїзду громадян в громадському транспорті. Як зазначила Уповноважений з прав людини, після її втручання таке право було відновлено.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама
Новини від партнерів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: