дивись.info

На Львівщині вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів

На Львівщині вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів
Фото: Ірина Гримак

Сьогодні біля хреста на місці колишнього табору для військовополонених «Шталаг-328» вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів.

Про це повідомила Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак

11 квітня – це міжнародний день визволення в’язнів нацистських таборів і  нагадування про історію великих страждань мільйонів людей. За роки Другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів осіб. Серед них і українці, чиє життя обірвалось за колючим дротом пекельних «Шталагів».

Для утримання полонених у Львові в 1941 році німці виділили 30 гектарів землі в самому центрі міста, на Цитаделі. Усю територію табору, а також чотири вежі обнесли колючим дротом і щоденно привозили сюди нових ув’язнених.

За свідченнями очевидців полонених гнали колонами, або завозили на Цитадель вантажівками. З голоду люди з’їли всю траву на території табору, обгризли старі акації. Полонених у таборі були стільки, що спали навприсядки.

У 1941-44 роках тут загинуло понад 140 тисяч осіб різних національностей.

“Війна породжує жорстокість і ненависть, а жертвами і заручниками зла стають невинні. Факти з історії є важливим уроком для майбутнього. Так важливо ніколи більше не повторювати страшних злочинів проти людства”, – написала Ірина Гримак.

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.