дивись.info

Обласна рада підтримала закупівлю медобладнання для львівського онкоцентру

Обласна рада підтримала закупівлю медобладнання для львівського онкоцентру

12 квітня депутати підтримали ідею придбання для «Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру» нового лінійного прискорювача для дистанційної променевої терапії онкохворих на умовах укладення договору фінансового лізингу.

Про це повідомляють у пресслужбі ЛОР.

Генеральний директор «Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру» Ігор Ковальчук повідомив депутатам, що на диспансерному обліку в медичному закладі перебуває 76 тисяч онкологічних хворих. А рівень онкологічних захворювань на Львівщині зростає в середньому на 2 -2,5 % щороку. На його думку, забезпечити пацієнтам належний рівень променевої терапії можливо лише закупивши додаткове обладнання шляхом співфінансування та на умовах середньострокового лізингу.

«Вартість такого апарату в лізинг становитиме приблизно 75 мільйонів гривень. Перший внесок ми плануємо зробити за кошти отримані частково з бюджетів Львова та області. Решту виплат розраховуємо повертати поступово. Також за кошти лікарні ми впродовж двох місяців відремонтуємо приміщення для проведення процедур та підготуємо персонал», – пояснив Ігор Ковальчук.

Остаточну суму коштів, яку виділять з обласного бюджету на закупівлю апарату, депутати визначать після вивчення та аналізу фінансових пропозицій, а також умов лізингових угод, запропонованих банківськими установами.

Хірург-онколог, заступник директора онкологічного центру та депутат обласної ради Олег Дуда наголосив на тому, що понад 30% онкохворих пацієнтів потребують променевої терапії, тому зволікати із придбанням довгоочікуваного апарату для порятунку важкохворих пацієнтів не можна.

«До онкоцентру за променевою терапією щоденно звертаються хворі з кількох областей Західної України. На Львівщині зараз функціонує лише один такий прилад, хоч давно виникла потреба в декількох. Встановлення в лікарні лінійного прискорювача забезпечить ефективне лікування, яке відповідає міжнародним стандартам надання онкологічної допомоги хворим», – підсумував Олег Дуда

Читайте новини та найцікавіші статті у Telegram Дивись.Інфо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.